Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 26. mája uskutoční finále 5 kolovej súťaže v atletickej chôdzi Žiacka chodecká lia. Svoje sily v atletickej chôdzi si zmerajú žiaci a žiačky základných škôl z celého Slovenska. Do 15. ročníka finálového kola Žiackej chodeckej ligy sa prihlásilo vyše 100 pretekárov.

Na tartanovú trať sa postaví vyše 100 pretekárov a ukáže, že sú praví športovci.  Do 5 kolovej súťaže sa zapojilo 25 družstiev nielen z Banskej Bystrice, ale aj zo Žiaru nad Hronom, Beňuša, Revúcej, Slovenskej Ľupče, Borského Sv. Jura, Zvolena, Seliec i z Nemeckej ŽŠ.

Hlavným organizátorom podujatia je športový klub BCF Dukla Banská Bystrica. 

Ocenenie si odnesú nielen jednotlivci štvrté finálové kolo, ale aj jednotlivci celkovo za všetky štyri kolá.

Ohodnotené budú aj družstvá a školy, ktoré si odnesú cenné trofeje. V bodovom hodnotení je zatiaľ na prvom mieste  ZŠ s MŠ  Radvanská, Banská Bystrica, na druhej priečke  ZŠ Jozefa Gregora Tajovského Banská Bystrica a tretie miesto patrí zatiaľ  ZŠ Žiar nad Hronom. O tom kto sa stane víťazom 15. ročníka Žiackej chodeckej ligy sa musí ešte rozhodnúť.

zč, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *