Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy – 5 kolovej súťaže v atletickej chôdzi. Svoje sily v atletickej chôdzi si zmerajú žiaci a žiačky základných škôl z celého Slovenska. Do 17. ročníka finálového kola Žiackej chodeckej ligy sa prihlásilo vyše 80 pretekárov.

Na tartanovú trať sa postaví vyše 80 pretekárov a ukážu, že sú praví športovci.  Do 5 kolovej súťaže sa zapojilo 13 družstiev nielen z Banskej Bystrice, ale aj zo Žiaru nad Hronom, Slovenskej Ľupče, Čataja, Košíc, Zvolena, Seliec, Kútov i Spišskej Novej Vsi.

Otvorenie podujatia je naplánované na 13,40 hod. a začínať bude kategória prípravky. Pretekať sa bude v desiatych kategóriách.

Podujatie sľúbil prísť podporiť aj náš olympijský víťaz v chôdzi na 50 kmz Rio de Janeiro a aktuálne riaditeľ Vojenského športového centra Banská Bystrica,  Matej Tóth, ktorý je pre mladé športové nádeje veľkým vzorom.

“ Teším sa, že tento jedinečný projekt Žiacka chodecká liga pokračuje a uzatvárame už 17 ročník. Jedinečný je tým, že sa neorganizuje v žiadnom inom meste na Slovensku, len v Banskej Bystrici. Som hrdá na to, že sa nám túto tradíciu darí zachovávať a o podujatie je stále veľký záujem. Vďaka zakladateľovi Jurajovi Benčíkovi, chôdza je neustále populárna, už medzi najmenšími deťmi a darí sa nám vychovávať mladé športové talenty.“

povedala Erika Karová, organizátorka podujatia.

 

Medzi rozhodcami nebudú chýbať najúspešnejší tréner v  histórii  slovenskej atletiky, Juraj Benčík, ktorý je aj autorom projektu. Bývalý Československý reprezentant v chôdzi, Majster Európy z roku 1990 a Štvornásobný účastník Letných Olympijských hier, Pavol Blažek i ďalší rozhodcovia, medzi ktorými budú aj majstri SR v chôdzi.

Hlavným organizátorom podujatia je športový klub BCF Dukla Banská Bystrica. 

Ocenenie si odnesú nielen jednotlivci piateho finálového kola, ale aj jednotlivci celkovo za všetky  kolá.

Ohodnotené budú aj družstvá a školy, ktoré si odnesú cenné trofeje. V bodovom hodnotení je vo víťaznej pozícii  ZŠ s MŠ  Radvanská, Banská Bystrica, na druhej priečke je  ZŠ Jozefa Gregora Tajovského Banská Bystrica a tretie miesto patrí zatiaľ  ZŠ Slobodného vysielača, o štvrté miesto sa zatiaľ delí ZŠ Spojová a ZŠ Golianova.

O tom kto sa stane víťazom 17. ročníka Žiackej chodeckej ligy sa musí ešte rozhodnúť.

Podujatie je zaradené aj do Týždňa dobrovoľníctva a zapojení budú aj dobrovoľníci.

Partnermi podujatia sú Vojenské športové centrum Banská Bystrica, Mesto Banská Bystrica, Slovenský atletický zväz, spoločnosť STEFE a.s., spoločnosť BCF Energy a Nadácia Eriky Karovej.

 

ek, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Banská Bystrica žije tento týždeň nielen veľkým, ale aj malým futbalom

V úvode týždňa si mohli všetci fanúšikovia futbalu vychutnať jedinečnú futbalovú atmosféru víťazného zápasu Slovensko – …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *