Žiacka chodecká liga odštartovala prvým kolom

V meste pod Urpínom odštartoval na športovom areáli v ZŠ s MŠ Radvanská v Banskej Bystrici vo štvrtok (24.9.) už XIV. ročník Žiackej chodeckej ligy – päť kolovej  súťaži v atletickej chôdzi základných škôl. Organizátorom podujatia bol  športový klub BCF Dukla Banská Bystrica.

Súťažilo sa v disciplíne atletická chôdza podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu. Zúčastnilo sa takmer 60 detí z 11 základných škôl nielen z Banskej Bystrice, ale aj z  Beňuša, Žiaru nad Hronom, Sv. Borského Jura,  Slovenskej Ľupče a Zvolena.

Podujatie bolo aj je tento rok zaradené do Európskeho týždňa športu, ktorého cieľom je nabádať ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu  životnému štýlu. Tento rok vzhľadom na celosvetovú pandémiu, kladie vyšší dôraz dôležitosti pohybu na fyzické aj duševné zdravie.

V najmladšej kategórii na 500m okruhu sa najviac darilo Tatiane Tkáčovej a Michalovi Benčíkovi (obaja ZŠ s MŠ Radvanská). Na 1000m v najmladších žiačkach zvíťazila Anna Kováčiková (ZŠ Sama Cambela Sl. Ľupča) a v chlapcoch Tomáš Tkáč (ZŠ s MŠ Radvanská). V kategórii st. žiakov zvíťazila Dominika Pernická (ZŠ s MŠ Radvanská) a Šimon Bátovský (ZŠ Spojová). V starších žiakov na 1000m zvíťazila Nina Poštová (SŠŠ BB) a Jakub Bátovský (ZŠ Spojová).

Medzi školami drží zatiaľ prvenstvo ZŠ s MŠ Radvanská (108bodov), na druhej priečke je ZŠ JGT, Gaštanová BB (49bodov), na tretej priečke sú s rovnakým počtom bodov  ZŠ Spojová a ZŠ Beňuš (22bodov), na 4. mieste ZŠ Žiar nad Hronom (20), 5. miesto ZŠ Ďumbierska (18bodov), 6. ZŠ Sama Cambela Sl. Ľupča (16), 7. Stredná športová škola (14bodov), o ôsme miesto sa zatiaľ delia ZŠ Moskovská a ZŠ Golianova (po 8 bodov) a o deviatu pozíciu sa zatiaľ delia Borský Sv. Jur a ZŠ Zvolen (po 5 bodov). Kompletné výsledky na stránke www.bcfduklabb.sk

 „Teším sa, že sa opäť zapojilo veľa detí, ktoré sa venujú chôdzi. Bolo krásne pozorovať ako si navzájom fandia  a povzbudzujú sa. Projekt Žiacka chodecká liga vyprodukoval množstvo reprezentantov Slovenska v atletickej chôdzi. Tento rok podujatie prebehlo za sprísnených hygienických opatrení.“

povedala predsedníčka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

Partnermi 1. kola  XIV. ročníka Žiackej chodeckej ligy boli  VŠC Dukla Banská Bystrica, Slovenský atletický zväz,  ZŠ s MŠ Radvanská, spoločnosť BCF Energy s.r.o., Nadácia Eriky Karovej  a Mesto Banská Bystrica.

Ďalšie termíny jednotlivých kôl XIV. ročníka Žiackej chodeckej ligy v Banskej Bystrici by sa mali uskutočniť: II. kolo 19.11. 2020 (Stredná športová škola), III. kolo 04.02.. 2021 (Stredná športová škola), IV. kolo 15.4. 2021 a záverečné Finále 20.5. 2021 (športový areál ZŠ s MŠ Radvanská).

Zuzana Červenáková, foto: archív ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Seniori sa dozvedia viac o živote architekta svetového mena

V októbri príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek, jeseň života, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *