Žiacka chodecká liga odštartovala svoje 3. kolo

Vo štvrtok 9. februára 2023 sa v hale Strednej športovej školy na štart postavilo takmer 100 mladých pretekárov, aby si vyskúšali svoje zručnosti v atletickej chôdzi. Pre mnohých to boli ich prvé preteky, hlavne v prípravke a tak nadobúdali bohaté skúsenosti. Krúžky atletickej chôdze vedie na základných školách legendárny tréner Juraj Benčík, ktorý vedie deti k láske k športu a hlavne k chôdzi.

Súťažná chôdza sa riadi prísnymi pravidlami, ako je udržiavať kontakt so zemou a nestratiť kontakt so zemou kedykoľvek.   Športovci sú hodnotení podľa techniky a rýchlosti, pričom za víťaza je vyhlásený najrýchlejší chodec.  Atletická chôdza je populárny šport na amatérskej aj profesionálnej úrovni a súťaží sa na medzinárodných podujatiach, ako sú olympijské hry a majstrovstvá sveta. Je to fyzicky náročný šport, ktorý si vyžaduje kombináciu sily, vytrvalosti a techniky. Či už ste začiatočník alebo skúsený profesionál, atletická chôdza je skvelý spôsob, ako zlepšiť svoju kondíciu, vyzvať sa a zabaviť sa.

V kategórii prípravky na 500m zvíťazila Lea Mláková, ako druhá prišla do cieľa Linda Bartková a ako tretia Linda Dzuráková, všetky zo ZŠ Radvanská. V kategórii chlapcov v chôdzi na 500m zvíťazil Félix Štelcl zo ZŠ Radvanská, ako druhý prišiel Tibor Makrovský zo ZŠ JGT a ako tretí  Ján Hudec zo ZŠ Radvanská.

V staršej kategórii zvíťazila na 1000m okruhu v hale Michaela Náčiková, pred Simonou Holecovou a Tatianou Tkáčovou, všetky zo ZŠ Radvanská. V kategórii chlapcov zvíťazil Michal Benčík, pred Matúšom Kučerom a Filipom Benčíkom, opäť všetci zo ZŠ Radvanská.

V kategórii žiačok ročníka 2010-2012 zvíťazila na 1000m okruhu Dominika Pernická, pred Jasmínou Kravčíkovou, obe zo ZŠ Radvanská. Ako tretia prišla do cieľa Sabína Mrázová zo ZŠ Slobodný vysielač. V kategórii chlapcov zvíťazil Tomáš Tkáč, pred Martinom Krupom  zo ZŠ Spojová a Lukášom Karom  zo ZŠ Radvanská.

V najstaršej kategórii starších žiakov zvíťazila na 1000m Kristína Zámečníková zo ZŠ JGT, pred Alexandrou Ritkovou zo ZŠ Nemce. Ako tretia prišla do cieľa Petra Lopatková zo ZŠ Moskovská. V kategórii chlapcov zvíťazil Šimon Bátovský zo ZŠ Spojová, pred Samuelom Harmanom zo ZŠ Golianova.

Deti dekorovali riaditeľka športového klubu BCF Dukla BB Erika Karová a legenda chôdze Juraj Benčík.

Do chodeckej ligy sa zapojilo 10 základných škôl, okrem banskobystrických, aj základné školy zo Starej Turej i Čataja.

Základné školy zbierajú body pre svoje školy. Zatiaľ vedie s najväčším počtom bodov Základná škola Radvanská, za ňou je ZŠ Jozefa Gregora Tajovského a ako tretia je zatiaľ ZŠ Spojová. Žiacku chodeckú ligu čakajú ešte dve kolá. Najbližšie to bude 20. apríla a finálové piate kolo bude 25. mája. O tom, kto si odnesie víťazný pohár ligy si musíme ešte počkať.

Red., foto: zč

 

 

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *