Zlato z majstrovstiev sveta putuje do Banskej Bystrice

V Holandskom Amsterdame sa uplynulé dni konali majstrovstvá sveta v MMA GAMMA –  Global Association of Mixed Martial Arts ( 23-27 marec 2022)

V reprezentačnom výbere Slovenskej republiky figurovala aj 19 ročná Veronika Smolková z banskobystrického klubu Dracula Gym.

Veronika nastupovala do prvého štvrťfinálového zápasu v piatok proti reprezentantke Jordánska ktorú porazila na TKO v 1. kole zápasu. V semifinálovom súboji ju čakala reprezentantka Španielska ktorá však nedokázala splniť váhový limit (o 1,8 kg ) a tak Slovenská reprezentantka automaticky postúpila do finálového súboja.

Finálové súboje sa konali v nedeľu večer počas slávnostného galavečera a Veronikinou súperkou v boji o zlato  bola reprezentantka Kazachstanu 32 ročná Aikorik Kuandykova.

Finálový súboj Veronika jednoznačne ovládla keď svoju súperku poslala do prvého knockdownu po ukážkovom high kicku ( kope na hlavu ) v 1:20 min prvého kola a o ďaľších 30 sekúnd po tvrdých a presných boxerský úderoch zápas predčasne ukončuje na TKO ( technický knock out ).

Aktuálna svetová šampiónka Veronika Smolková :

Finále bolo strašne rýchle, vôbec som takýto priebeh nečakala. Pred zápasom som pociťovala veľký tlak a neverila som si tak, ako by som mala. Som veľmi šťastná. Moje pocity sú ešte moc zmiešané, je to čerstvé. Zo dňa na deň pribudla veľká zodpovednosť. Bolo to o dosť náročnejšie ako som čakala a to hlavne po psychickej stránke.  Športovec musí byť veľmi silný aby nepodľahol tlaku. Som na seba ale hrdá že som to zvládla. Veľmi mi pomohli dychové cvičenia a ľudia okolo mňa. Chalani z reprezentácie, Natalka z českej reprezentácie a reprezentačný tréner David Kedžuch, ktorí mi pomohli hlavne pri robení váhového limitu. Som vďačná organizácii SOMMA za možnosť reprezentovať Slovensko a tiež môjmu klubu Dracula Gym za dôveru ktorú do mňa vložili.

Reprezentačný tréner David Kedžuch :

„Bol to perfektný výkon. Dodržiavala presne to, čo sme si pred zápasom povedali. Vedeli sme, že súperka bude viac boxovať, čiže sme si povedali, že sa treba hýbať do strán za jej zadnú ruku.“„Presne podľa pokynov nám vyšiel pekný predný kop a potom pretiahnutý zadný úder, po ktorom to rozhodca ukončil.“

Manažér Veroniky Smolkovej Vladimír Piperek :

Veronika na majstrovstvách nastupovala v seniorskej kategórii MMA striking do 61,2 kg a na celkové prvenstvo potrebovala 3 výhry v priebehu 3 dní. Je to fantastický úspech a ďalší míľnik v našej krátkej klubovej histórii. Veronika je obrovský dríč a často je treba až krotiť v tréningovom procese. Som nesmierne šťastný že sa jej to podarilo, plne si to zaslúži. Zároveň sme vďační organizácii SOMMA vďaka ktorej sme mali možnosť reprezentovať Slovensko a pokryla všetky výdavky s tým spojené.  Pred týždňom ešte maturovala a dnes je majsterkou sveta. Je to výsledkom viacerých procesov ktoré sa v klube nastavili a naši zverenci to začínajú chápať. Podarilo sa nám zložiť výborný trénerský tím pre MMA ktorý diriguje Richard Dobrotka ml. Wrestlingovú (zápasnícku) zložku vedie Richard Dobrotka st, grapplingovú Ján Šuniar a stand upovú (postojovú) Dobrotka ml. Všetko sa to koordinuje s Róbertom Deličom. Máme dostatok mladých talentov ako sa výsledkovo presvedčujeme, tak aj správne nastavenú metodiku a výborný tím.

DRACULAGYM, Vladimír Piperek

Pozri tiež

Lesáci v Banskej Štiavnici sa učia na super-moderných strojoch, využívajú aj lanovku

Špičková lesnícka technika, nové odborné učebne či multifunkčné ihrisko.  To všetko získala Stredná odborná škola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *