ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 2:1 v 22. kole FL

ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 2:1 (1:0)
Góly: 37. Nworah, 62. Vaščák – 72. Kalabiška, rozhodca Šuniar, ŽK: Minčič, Hovančík, Penksa. 2225 divákov.
ŽP Šport Podbrezová: Penksa – Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško – Hovančík – J. Pančík (86. Gál-Andrezly), Vaščák (83. Kochan), Podio, Nworah – Škutka (69. Harvilko)
FK Senica: Šulla – Kóňa, Pavlík, Pillár, Kalabiška – Hušek, Opiela – Komara (60. Kosorin), Hlohovský, Dolný – Majtán
Pre obe mužstvá dôležitý zápas v úsilí pomocť si v zadnej a prednej časti tabuľky nepriniesol na breznianskom štadióne kvalitnejší futbal, aj keď nasadenie a bojovnosť nebolo možné uprieť. Po prvom polčase boli spokojnejší domáci. V snahe konečne pretrhnúť nepríjemnú sériu deviatich nevyhratých zápasov dokonca vsietili aj gól. SViatočný strelec Nworah, pre ktorého to bola len druhá presná trefa v drese železiarov v najvyššej súťaži, vyskočil najvyššie na rohový kop Podia a keďže húf brániacich hráčov loptu podbehol, pokojne zamieril hlavou medzi tri žrde. Domáci si však gól zaslúžili, najmä za aktivitu v úvode. Vypracovali si za sebou tri dobré príležitosti, najskôr Greško v 5. min napálil z voleja loptu po štandardnej situácii vedľa, o minútu neskôr si pýtala lepší smer hlavička Minčiča a v 7. min Nworah trafil len brakára Šullu. Hostia veľkou aktivitou nehýrili, dostali sa aj pod tlak, z ktorého ich mohol tým najlepším spôsobom vytrhnúť Dolný, keby po krásnom pase od Hlohovského namieril v 28. min presnejšie. V závere polčasu ešte Kupčík hlavičkou vykúzlil razantnejšiu strelu, škoda len pre domácich, že mimo bránku. V mierne daždivom počasí dovolil terén aj kombinovať, v 51. min si však zvolil Minčič inú cestu do bránky, s tesnou hlavičkou vedľa. Vzäpätí z protiútoku Dolný prvýkrát trafil bránku domácich, so strelou slabšou a málo umiestenou. Vaščákov pokus v 59. min, opäť nepresný, ocenili diváci potleskom, a aj sa im žiadal, lebo veľa dôvodov na takúto spontánnosť sa im nenaskytlo. V hlučnosti sa prekonali v 62. min, po akcii Nworaha, Škutku a góle Vaščáka, ktorý prekvapil brankára možno aj nevydarenou slabou strelou, no dokotúľanou k ľavej žrdi. Pre domácich však hotovo nebolo, v 72. min gól nádeje, desiaty v sezóne, vsietil hlavou po rohu kanonier Kalabiška. V závere zápasu hostia dobývali bránku súpera, no na zhustenú obranu domácich už nič účinné nevymysleli.

   ■tasr■

Pozri tiež

Mesto obstaráva zhotoviteľa na výstavbu Mestského mládežníckeho štadióna v Radvani

Zámer realizovať Mestský mládežnícky štadión v Radvani oznámilo mesto Banská Bystrica ešte v januári 2018. O tom, že cesta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *