Zvolen PATRIOTS opäť zvíťazili, na ihrisku v Radvani zdolali Nitra KNIGHTS 21:13

Banskobystrickou Radvaňou sa v sobotu ozývali pokriky ako z bojového poľa. A ďaleko od skutočnosti to veru nebolo. Na ihrisku proti sebe nastúpili hráči amerického futbalu Zvolen PATRIOTS proti Nitra KNIGHTS. Náročný zápas ešte umocnilo horúce počasie a voda sa nielen pila, ale slúžila aj ako ,,chladič“. Húževnatý súper z Nitry je vôbec prvým tímom, ktorému sa podarilo v jarnej časti proti Patriots skórovať.

Bojovalo sa o každý yard a asi najnapínavejší bol moment, keď Nitra znížila na rozdiel jediného bodu a ďalšie body mohla ešte pridať. Za skóre 14:13 sa to však nepodarilo a Patriots svojou neúnavnou bojovnosťou nakoniec súpera zlomili a vyhrali 21:13, čím si udržali prvenstvo v svojej divízii. Počas zápasu musela zasahovať aj záchranná služba, veríme však, že to nebolo vážne a zranený bojovník bude môcť znova nastúpiť v ďalšom zápase. Hráči oboch tímov mali čo robiť na ihrisku, dali zo seba všetko a bojovali do poslednej kvapky potu.

Zvolen PATRIOTS v spojení s DAEMONS Banská Bystrica doposiaľ nepoznajú premožiteľa, a tak je úžasné sledovať ako toto netradičné prepojenie dvoch tímov valcuje súperov. Ďalší zápas odohrajú proti Žilina WARRIORS, 13. júna,  na ihrisku súpera. Zvolen PATRIOTS sú teda po troch zápasoch stále na čele východnej divízie so skóre 86:13 a určite sa máme na čo tešiť v ďalších napínavých zápasoch.

(mp)

 

Pozri tiež

Tvrdí chlapci sú späť – nová sezóna Amerického futbalu

Aj tento rok sa v športe udialo nezvyčajné spojenie. Tím DAEMONS Banská Bystrica sa opäť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *