Zvolenskí stavbári vstupujú do bystrického hokeja

Nový trénerský tím a zmena názvu klubu

Bystrický hokej prichádza do novej sezóny 2024/2025 s mnohými novinkami. Prvou z nich je zmena trénera. Na trénerskú stoličku si v nadchádzajúcom období sadne bývalý hokejový útočník Vladimír Országh, ktorý má za sebou bohatú hokejovú históriu. Po jeho boku bude stáť Ivan Majeský ako asistent a Jakub Dohnal zostane trénerom brankárov. Okrem zmeny na trénerskom poste prebehla aj reorganizácia akcionárskej štruktúry. V súvislosti s novým partnerstvom dochádza aj druhej novinke, a to k zmene názvu klubu. Odteraz bude hokejový klub v meste pod Urpínom známy ako HC MONACObet Banská Bystrica. Z názvu vypadáva číslo 05, čo bola súčasťou dohody s partnerom.

Finančná stabilizácia a ambiciózne ciele

Ďalšou významnou novinkou je, že hokejový klub získal nových akcionárov. Spoločnosť TLS Logistic, s.r.o. získala 40% akcií klubu, čím sa stáva jedným z dvoch majoritných akcionárov vedľa Tomáša Boľoša, ktorý si zachováva rovnaký podiel. Ďalších 20% akcií pripadlo stavebnej spoločnosti VIAKORP, s.r.o. zo Zvolena. Cieľom nových akcionárov je rozvíjať športovú činnosť klubu. Ich partnerstvo s MONACObet prináša do klubu značné finančné prostriedky, ktorých výška však zatiaľ nebola zverejnená.

Zvýšené investície do hráčskeho kádra

Tomáš Boľoš, bývalý prezident a predseda predstavenstva, ktorý sa stáva bežným členom predstavenstva, vyjadril presvedčenie, že nová akcionárska štruktúra prinesie klubu stabilitu a umožní mu dosahovať najvyššie ciele. Vedenie už teraz podniká kroky na posilnenie kádra a verí, že už v nadchádzajúcej sezóne bude bojovať o popredné priečky v extraligovej tabuľke. Vedenie klubu avizuje, že v porovnaní s minulou sezónou, kedy do hráčskeho kádra investovali 700 až 800 tisíc eur, plánujú v tomto roku investovať o desiatky percent viac. Tieto investície by mali pomôcť HC MONACObet Banská Bystrica dosiahnuť vytýčené ciele a etablovať sa medzi špičku slovenského hokeja.

Vstup spoločností TLS Logistic a VIAKORP do akcionárskej štruktúry hokejového klubu MONACObet Banská Bystrica predstavuje novú kapitolu v histórii klubu. Sľubuje finančnú stabilitu, ambiciózne ciele a posilnený káder, vďaka čomu sa fanúšikovia môžu tešiť na napínavú a úspešnú sezónu 2024/2025.

Miroslava Moncoľová, FOTO: HC Monacobet

Pozri tiež

Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve

Prví obyvatelia Litvy boli baltské kmene, ktoré začali v 10. storočí vytvárať organizovanú spoločnosť. Bolo to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *