Športový klub Raja – výsledky a ciele pre novú sezónu

Uvedený športový klub začal v Banskej Bystrici pôsobiť v roku 2002. K výučbe plávania pridali v roku 2013 zamerania na moderný päťboj. Odvtedy celá organizátorská a trénerská práca spočíva na bedrách súrodeneckej dvojice Doleželovcov.

Mirka je predsedníčkou športového klubu a brat Tomáš  hlavným trénerom, ktorý koordinuje prácu ďalších desiatich trénerov. Tí do tajov plávania v plaveckej škole, ktorá pôsobí v klube zaúčajú v súčasnosti 180 detí vo veku od štyroch rokov. Po absolvovaní plaveckého výcviku sa deti a ich rodičia  môžu rozhodnúť či sa budú ďalej venovať plávaniu alebo sa postupne cez biathle, trojboj a štvorboj zamerajú na moderný päťboj.  V uplynulých dňoch sa zišli pretekári spolu so svojimi rodičmi a partnermi ŠK Raja aby zhodnotili výsledky ktoré v roku 2018 športovci tohto klubu dosiahli a oboznámili sa s úlohami a cieľmi, ktoré si klub stanovil pre sezónu 2019.

Športové výsledky pretekárov ŠK Raja  v roku 2018

V rámci Slovenského pohára získali športovci ŠK Raja celkove 5 víťazstiev z 10 možných. Pričinili sa o to v kategórii U9 Nina Janušeková a Samuel Nôta, v kategórii U 11 Linda Sýkorová a Damian Nôta a v kategórii U-15 Barbora Krnáčová.

Celkovo si na majstrovstvách Slovenska pretekári ŠK Raja vybojovali vo všetkých vekových kategóriách 8 zlatých, 12 strieborných a 5 bronzových medailí.

Okrem toho sa pretekári ŠK Raja  zúčastnili aj medzinárodných pretekov na ktorých reprezentovali Slovensko v kategórii U 17.

Zúčastnili sa pretekov olympijských nádejí  v Spale (Poľsko), kde dosiahli nasledovné výsledky: Barbora Krnáčová  23. miesto, Zuzana Lutovská 24. miesto a Tomáš Krompaský 19. miesto.

Na Európskom pohári v Prahe (Česko), kde obsadila Barbora Krnáčová 24. miesto  a Zuzana Lutovská 25.miesto.

Podobne to bolo i na majstrovstvách Európy v Drzonkowe (Poľsko), kde skončila Barbora Krnáčová na 44. mieste a Zuzama Lutovská bola 45. Vo všetkých týchto pretekoch štartovali o kategóriu vyššie so staršími pretekármi.

Pre prípravu svojich športovcov  na uvedené podujatia zabezpečili dve sústredenia v Liptovskom Jáne a Liptovskom Mikuláši. Okrem športových výsledkov sa im podarilo zabezpečiť pre prípravu streľby 14 laserových pištolí a terčov, pre tréningy šermiarov 10 detských a 6 certifikovaných setov. Pre športovú prípravu zabezpečili telocvičňu v Slovenskej zdravotníckej Univerzite a v šermiarskej hale Dukly.

Otvorene sa hovorilo i o tom čo sa im nepodarilo. Zo športovej časti sa im nepodarilo zabezpečiť účasť svojich pretekárov na Olympijských hrách mládeže v Buinos Aires v Argentíne, nájsť pre športovú prípravu vlastné priestory a zabezpečiť dlhodobejšieho generálneho sponzora.

Na základe uvedených výsledkov stanovili i motivačné zľavy pre pretekárov.

Ciele na rok 2019

Pre zabezpečenie prípravy na preteky počítajú s tromi sústredeniami. To prvé sa uskutoční v januári na Králikoch, druhé 4.3.-9.3. 2019 v Liptovskom Jáne a tretie 26.8.-31.8.2019 opäť v Liptovskom Jáne.

Ťažisko položili na umiestnenie svojich pretekárov v Slovenskom pohári, odkiaľ sa budú môcť pretekári kvalifikovať na Európsky pohár do Prahy v dňoch 4.5.-5.5.2019 a na Európsky pohár v Tbilisi (Gruzínsko) v dňoch 9.6.-16.6.2019. Tiež na majstrovstvá Európy do Kaunasu v Litve a na prvé majstrovstvá  sveta U17, ktoré sa uskutočnia v bulharskej Sofii v  dňoch 18.7.-26.7.2019.

V rámci prípravy majú na pláne i účasť  svojich pretekárov, pokiaľ  im to termínovo nebude kolidovať s vlastnými pretekmi na plaveckých pretekoch Banskobystrického pohára a to  v Žiari nad Hronom, Brezne a v Banskej Bystrici.

Jožo Ivan, foto: archív ŠK Raja, Priekopník

Pozri tiež

Predstavujeme Športový klub Raja

Športový klub Raja sa venuje výučbe a športovému tréningu plávania a disciplín moderného dvojboja (plávanie, beh),  trojboja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *