B. BYSTRICA: Mesto je krajšie, vyviezlo 352 veľkoobjemových kontajnerov odpadu

     Aj tohtoročná jarná akcia Za krajšie mesto 2015, ktorou si Banskobystričania každoročne skrášľujú a skvalitňujú životné prostredie, mala podľa magistrátu mimoriadny úspech. Zo všetkých kútov mesta sa vyviezlo 352 veľkoobjemových kontajnerov a odstránilo 57 ton biologicky rozložiteľného odpadu. Ľudia počas uplynulých víkendov čistili verejné priestranstvá, okolia bytových i rodinných domov od komunálnych a rastlinných odpadov.
„Teší nás každoročný záujem obyvateľov o akciu, ktorá prináša viditeľne čistejšie mesto. Počas upratovania si v niektorých častiach mesta ľudia varili guľáš, inde sa spievalo a hralo na gitarách. Verím, že každý občan, ktorý sa zapojil, je motivujúcim príkladom pre svoje okolie,“ uviedol Michal Štúber z Oddelenia odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev Mestského úradu v Banskej Bystrici.
Vyčistiť mesto pomohli aj školy, občianske združenia a neziskové organizácie ako napríklad Kultúrne združenie Rómov Slovenska, Bosí karmelitáni, Občianske združenie New Faces, Slovenská agentúra životného prostredia a mnohé ďalšie.
„Na čistotu Banskej Bystrice má nezanedbateľný vplyv aj aktivita verejnoprospešných pracovníkov, ktorí denne odstraňujú z verejných priestranstiev desiatky vriec komunálneho odpadu. Treba si však uvedomiť, že niekoľko aktivačných pracovníkov nevyčistí celé 78-tisícové mesto. Jednoduchšie je vzniku odpadov predchádzať ako ho neskôr prácne odstraňovať,“ dodal vedúci oddelenia odpadového hospodárstva, Peter Suchý.
Ako magistrát upozornil, najbližšie chystá mobilný zber nebezpečného odpadu – autobatérie a batérie, farby, fotografický papier, lieky, motorové, jedlé, minerálne a syntetické olej, olejové filtre či odpadové chemikálie.

■tasr■ foto: (mp)

Pozri tiež

Za odstraňovanie nepôvodných rastlinných druhov zodpovedá vlastník pozemku

Invázne rastliny majú schopnosť rýchlo sa šíriť koreňmi, odlomkami a semenami. Ich najväčším negatívom je, …

Jeden komentár

  1. Eva Faráriková

    Odviezli sa aj vrecia s odpadom čo su vyzbierané odpadky popri potoku do vriec vedla cesty od salkovej po molču? Komu to patrí?Myslím ,že je to na rozhaníšalkovaj a molči,ak sa to nedá do poriadku asi nenaučíme našich spoluobčanov poriadku.Myslím ,že to upratali práve oni.ale čo s tými vreciami,budeme čakat,že sa rozpadnu? Je to vedla potoka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *