Banskobystrická Europa rozkvitla, pomohli deti zo základných škôl

Zaujímavé eko podujatie, ktorého cieľom je žiakmi základných škôl čo najkrajšie vysadiť a vyzdobiť mini záhradky a zároveň viesť deti k ekológii a prírode, prebieha od stredy 13. mája v banskobystrickom nákupnom centre Europa SC.

V stredu ráno sa v jej priestoroch stretli žiaci piatich banskobystrických základných škôl, aby pod odborným vedením mladého záhradného architekta Viktora Grausa. Desať tímov vytvorilo vlastné kvetinové záhony do pripravených kvetináčov. O ne sa budú najbližšie dva týždne sami starať.

„Cieľom bolo dať deťom možnosť vymyslieť si a prakticky skúsiť vysadiť rastliny. Predovšetkým sa museli spoločne dohodnúť na výbere rastlín, zvoliť si kompozičné riešenie, pripraviť nádobu a vysadiť rastliny. Mňa potešila najmä ich tímová práca a spôsob hľadania riešenia. Boli fakt super. Verím, že údržba im pôjde rovnako dobre a kvetinové nádoby budú o dva týždne ešte krajšie,“ povedal pre Priekopník odborný garant súťaže, záhradný architekt Viktor Graus.

Celé podujatie bude vyhodnotené 30. mája počas EKOvíkendu detí a víťazný tím získa 500 € v podobe poukážok Europa SC na nákup pomôcok do školy. Hodnotiť sa bude vizuálna stránka, ale aj miera starostlivosti o danú mini záhradku počas doby trvania súťaže.

„O kvietky sa budem chodiť starať a polievať ich, aby mali dosť vody. Teším sa už na vyhodnotenie a aj na Mira Jaroša. Dúfam, že s našou záhradkou vyhráme,“ povedala nám Miriam, žiačka ZŠ Spojová.

Pokiaľ si chcete súťažné „záhradky“ pozrieť, tie sa nachádzajú v priestoroch obchodného cetra na prvom podlaží.

(pef)

Pozri tiež

Návrat do starých koľají s novinkami

Europa Shopping Center sa vracia k prevádzke spred pandémie ohlásením noviniek. Najväčšie nákupné a voľnočasové centrum v regióne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *