Brezno pripravuje výnimočné dni mesta

Dni mesta Brezna majú tohto roku špeciálnu príchuť, keďže sa konajú pri príležitosti 750. výročia prvej písomnej zmienke o Brezne. Aj preto bude ich kultúrny a športový program skutočne pestrý a na svoje si počas štyroch dní od 27. do 30. mája prídu všetky vekové kategórie.   

   V hlavnom víkendovom programe stavili organizátori popri domácich umeleckých telesách na známe tváre z rôznych talentových súťaží a divákom sľubujú aj niekoľko zvučných mien slovenskej hudobno-zábavnej scény. Osobitné postavenie bude mať program Brezno v čase, venovaný okrúhlemu výročiu metropoly Horehronia. Nielen Brezňania sa môžu tešiť aj na tradičný jarmok ľudových výrobkov či pečenie býka v mestskom parku. Ako povedal primátor mesta Tomáš Abel:

„Tohtoročné dni mesta budú pestrým prepojením tradícií a noviniek, z ktorých by si každý mal vybrať niečo výnimočné. Verím, že si ľudia nájdu cestu na breznianske námestie v čo najhojnejšom počte.“

Hoci sú ústrednými dňami osláv piatok a sobota, mesto bude žiť svojimi dňami prakticky celý týždeň. Už v stredu si najmladší  návštevníci zmerajú sily na okresnej Olympiáde materských škôl, ktorá prebehne v areáli futbalového štadióna. Žiaci základných a stredných škôl si zašportujú v rámci pretekov Školy v pohybe o deň neskôr. Najmä stredná a staršia generácia sa zrejme stretne v Kaviarni pod mestskou vežou, kde ich vo štvrtok večer privíta Otto Weiter a jeho hostia. Štvordňový maratón vystúpení symbolicky ukončí záverečný ohňostroj, no bohaté sprievodné podujatia budú pokračovať ešte aj v priebehu júna.

Slavomír Pôbiš

Mestský úrad Brezno

 

 

Pozri tiež

V Brezne pribudnú s podporou kraja nové štartovacie byty pre mladé rodiny

Poslanci zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja dnes odsúhlasili predaj bývalého internátu SOU v Brezne na sídlisku Mazorníkovo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *