ČELNÁ ZRÁŽKA DVOCH ÁUT SI VYŽIADALA JEDNU OBEŤ, ZRANILI SA AJ DETI

V nedeľu (3.7.) o 16:00 hodine sa na ceste I/16, pri križovatke na obec Dobroč v okrese Lučenec, stala dopravná nehoda pri ktorej jeden účastník zomrel, jeden sa zranil ťažko a štyria ľahko.
Zo zavinenia nehody je podozrivý 40-ročný vodič vozidla Peugeot, ktorý z doposiaľ nezistených príčin, pravdepodobne nesprávnym spôsobom predchádzania v smere jazdy na obec Mýtnu, nezvládol vedenie vozidla, prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti prichádzajúcim vozidlom BMW v ktorom boli štyri osoby z toho dve deti. Vodič a spolujazdkyňa utrpeli zranenia s dobou liečenia do 42 dní a ľahko sa zranili aj deti (3 a 5 rokov).
Vodič z vozidla Peugeot bol prevezený leteckou záchrannou službou do nemocnice v Banskej Bystrici, kde mu bola na prípadné požitie alkoholu odobratá vzorka krvi. Jeho 36-ročný spolujazdec utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol.
Vyšetrovateľ v Lučenci začal v trestné stíhanie pre prečin usmrtenie a do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.
Zdroj a foto : Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *