Ďalšia havária v Kremničke, opitý vodič ušiel aj so značkami od auta

Mnohí si ešte pamätajú na Silvestrovskú noc v Kremničke, ktorou hodinu pred polnocou a príchodom Nového roku 2018 otriasol poriadny náraz, škrípanie plechov a buchot.

V poslednej hodine v roku 2017 tu vo vysokej rýchlosti totálne zdemoloval zvodidlá mladý vodič. Poškodil dva ploty, s autom preletel ponad potok a prerazil aj ďalší plot súkromnej firmy vo dvore ktorej ostalo vozidlo stáť. K vážnym zraneniam našťastie nedošlo, počítali sa škody na majetku.

Včera v približne rovnakom čase, teda hodinu pred polnocou sa v Kremničke stala ďalšia dopravná nehoda, tentokrát z opačného smeru, od Banskej Bystrice. Napriek tomu, že už poriadny kus pred obcou je prikázaná maximálna rýchlosť 40 km/h, niektorí vodiči to nerešpektujú. Kremnička je naopak pre vodičov známa tým, že tu často merajú rýchlosť a preto tí, ktorí jazdia touto cestou častejšie nezvyknú zbytočne riskovať. Ukazuje sa však, že noc dáva niektorým nezodpovedným vodičom krídla a dopravné značky, či predpisy akoby neexistovali.

Približne o 23.00 hod. narazil vodič osobného motorového vozidla Renault s košickou ŠPZ do zvodidiel na začiatku obce a zastavil ho až červený plot firmy AVEC, tesne pred reštauráciou U Vinca. Podľa svedkov bol vodič opitý a vykrikoval, že šiel len 50 km/h, aby mu pomohli a nevolali políciu. Následne strhol z auta značky a z miesta nehody ušiel. Polícia ho po príchode do Kremničky začala hľadať.

Obyvatelia Kremničky sa necítia bezpečne aj keď povolená maximálna rýchlosť bola znížená na spomínaných 40 km/h. Dúfajú len, že sa skôr či neskôr nestane nehoda, pri ktorej by na to niekto doplatil zdravím, či nebodaj životom.

mp, foto: Beáta Korcová

Pozri tiež

VODIČI, SLEDUJTE DOPRAVNÉ ZNAČENIE!

Dopravná nehoda v obci Brehy skončila našťastie iba ľahkým zranením spolujazdkyne. 38-ročný vodič na vozidle …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *