Deň Európy si pripomenieme aj v Banskej Bystrici

Aj keď Deň Európy pripadá v kalendári na 9. mája, Banskobystričania ho oslávia o tri dni neskôr. V utorok, 12. mája o 10:00 hod. si na Námestí SNP zároveň pripomenieme  aktuálny Európsky rok rozvoja 2015 a 10. výročie centier Europe Direct na Slovensku. Cieľom podujatia je ukázať možnosti, ktoré Európska únia ponúka mladým ľuďom na trhu práce či v oblasti štúdia.

Oslavy Dňa Európy v Banskej Bystrici sa začnú o 10. hodine. Pre Banskobystričanov bude pripravený bohatý program v podobe súťaží, kvízov a hier na aktuálne témy Európskej únie. Riaditeľ Regionálneho európskeho informačného centra Peter Pisár spolu s viceprimátorom mesta Banská Bystrica Martinom Turčanom rozdajú návštevníkom žlté ruže, ktoré predstavujú symbol osláv Dňa Európy.

Žltá ruža pripomína členstvo Slovenska v Európskej únii a radosť z priateľských vzťahov medzi štátmi EÚ,“ hovorí Pisár.

Mesto Banská Bystrica úspešne spolupracuje s centrom Europe Direct na rôznych projektoch. Nielen Deň Európy, ale aj Akadémia európskeho seniora a iné projekty sú dôkazom toho, že naše partnerstvo je už dlhé roky na vysokej úrovni,“ dodáva Turčan.

Na podujatí nebudú chýbať informačné stánky Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Europe Direct Banská Bystrica s materiálmi o EÚ, inštitúcií Platforma mimovládnych rozvojových organizácií, Centra voľného času JUNIOR, Centra dobrovoľníctva Banská Bystrica, Tematické centrum mládeže Banská Bystrica (IUVENTA).

V rámci Dňa Európy sa odprezentuje aj úspešný projekt We love eating – Užívaj si zdravý život. Banská Bystrica je jedným zo siedmich európskych miest, ktoré kampaň podporujú od roku 2014. Jej zámerom je inšpirovať Európanov, aby zmenili svoj životný štýl a žili zdravšie. Súčasťou osláv bude otvorenie výstavy fotografií v priestoroch radnice na tému „Rozvojová pomoc očami študentov“.

TS (Mesto Banská Bystrica, Zdenka Sekerešová)

Pozri tiež

Banskobystrickú hudobnú jar vyplní päť koncertov vážnej hudby

Festival klasickej hudby, ktorý patrí medzi najstaršie na Slovensku, napíše v tomto roku už 63. kapitolu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *