Deň príležitostí predstavil mladým ľuďom možnosti, ktoré im ponúkajú miestne organizácie

Minulý týždeň sa na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici uskutočnilo zaujímavé podujatie s názvom Deň príležitostí, ktorého hlavným cieľom bolo ukázať študentom stredných a vysokých škôl možnosti rôznych miestnych organizácií ale taktiež povzbudiť záujem mladých ľudí o dobrovoľnícke aktivity.

„Podujatia sa zúčastnilo viac ako 60 študentov z vysokých aj stredných škôl, ktorí majú záujem získavať skúsenosti už počas štúdia, lebo si uvedomujú, že v dnešnej dobe len študovať nestačí. Ponuky stáží, praxe ale aj kurzov či štipendijných pobytov prezentovalo 16 organizácií. Celým podujatím sa niesla myšlienka aktívneho občianstva a podpory dobrovoľníctva,“ prezradila Mária Svidroňová, jedna z organizátoriek podujatia.

Podujatie organizovalo občianske združenie ZADOBE a vzniklo za podpory projektov Uvedomelá mládež z programu Aktívne občianstvo a inklúzia a Dá sa aj z mála šetriť? z programu Škola rodinných financií.

Podujatie bolo úspešné aj pre zúčastnené organizácie: „Organizácie vyjadrili veľkú spokojnosť, lebo okrem toho, že mohli prezentovať svoje aktivity a osloviť potenciálnych dobrovoľníkov a členov, sa tiež spoznali navzájom a mali priestor pre networking,“ dodáva na záver Mária Svidroňová, riaditeľka o.z. ZADOBE.

(pef)

 

Pozri tiež

Mičinský pitvor aj vo svojom ôsmom ročníku prináša bohatý program s príchuťou fenoménu nového cirkusu

Už tento piatok, 9. júna, sa otvoria dvere Mičinského pitvora 2023. Ôsmy ročník tohto výnimočného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *