Do žiackej súťaže Zelený objetív prišlo takmer 1000 fotografií

Najlepšie fotografie zo súťaže Zelený objektív, ktorá sa venuje lesu, sprístupnia vo štvrtok 9. apríla v Lesníckom a drevárskom múzeu (LDM) vo Zvolene. Súťaž, ktorá si kladie za cieľ podchytiť talenty a dať im priestor na verejnú prezentáciu, je určená mladým fotografom – žiakom základných a stredných škôl.

Ako TASR informoval pracovník múzea Marek Vanga, do aktuálneho už 14. ročníka súťaže sa zapojilo 164 žiakov základných škôl a 167 študentov stredných škôl.

„Aj v počte fotografií mierne prevážili študenti stredných škôl, ktorí ich poslali 499, kým žiaci základných škôl súťažili so 440 fotografiami,“ priblížil.

Medzi súťažiacimi sa našiel aj jeden kolektív so štyrmi snímkami, takže celkovo sa v tomto ročníku zišlo 943 súťažných fotografií.

Spomedzi všetkých účastníkov sa hodnotiaca komisia rozhodla oceniť šesť súťažiacich. Výsledky verejne vyhlásia a ceny odovzdajú na slávnostnom otvorení výstavy o 13.30 h.

Výstava, ktorú LDM organizuje v spolupráci so Združením lesníčiek a Združením zamestnávateľov lesného hospodárstva na Slovensku, potrvá do 8. mája 2015 a návštevníkom bude prístupná každý pracovný deň od 9.00 do 17.00 h.

■tasr■

Pozri tiež

Banskobystrický kraj hľadá nájomcov do projektu OSMIČKA

 Budova bývalého gymnázia vo Zvolene sa mení na moderný objekt, v ktorom obyvatelia nájdu sociálne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *