FOTO: Dobrovoľníci natreli ďalšie zábradlie, tentokrát na Ďumbierskej ulici

Banskobystrický okrášľovací spolok (BBOS) spolu s dobrovoľníkmi odstránil od hrdze a namaľoval zanedbané zábradlie v centre nebezpečnej križovatky na Ďumbierskej ulici v celkovej dĺžke až 59 metrov. Na pomoc prišli aj študenti z Čiech, Lotyšska a Bulharska.

Celý projekt odštartovali dobrovoľníci – stredoškolskí študenti zo SOŠ Pod Banošom, ktorí zábradlie odstránili od hrdze. Následne dobrovoľníci pokosili okolie zábradlia, aby sa dalo bez problémov natierať. Pokračovali v nedeľu 31. mája natieraním tradičnými červeno-bielymi farbami. Okrem členov sa akcie zúčastnili aj seniorky a dobrovoľníci priamo zo Sásovej, ale aj študenti zo zahraničia, ktorí sú na pobyte v rámci programu Erasmus. Študenti z programu Erasmus sa na akcii nezišli náhodou. Ich spolupráca s BBOS vznikla vďaka koordinátorke, ktorá študuje na Ekonomickej fakulte UMB a už dlhšiu dobu komunikuje s BBOS.

„Ďakujeme Nike Valčákovej za pomoc a za oslovenie študentov Erasmu, ktorí boli ochotní prísť pomôcť. Akciu sme datovali ešte na koniec mája aj kvôli študentom zo zahraničia, pretože začiatkom júna už cestujú domov. Myslím, že môžu byť hrdí na to, že v našom meste zanechali pozitívnu stopu a Bystričania im môžu ďakovať,“ povedala Diana Vigašová z BBOS.

Napriek propagácii v miestnych aj celoslovenských médiách organizátori vyslovili sklamanie z nízkej účasti Sásovčanov na akcii.

„Pracovali sme síce v nedeľu, avšak nedeľu sme naplánovali účelovo najmä kvôli MDD, pretože vieme, že sobota bola plná akcií a rodiny trávili čas spolu niekde v prírode alebo na bohatých programoch. Termínovo sa nedá vždy vyhovieť každému. Napriek tomu si myslím, že 25-tisícové sídlisko malo mať vyššie zastúpenie medzi zúčastnenými dobrovoľníkmi. Napriek miernemu sklamaniu ale vyslovujem obrovskú radosť nad odvedenou prácou aj potešenie z medzinárodnej účasti,““uviedla Diana Vigašová z BBOS.

Raritou bola aj seniorka, ktorá určite dokonale reprezentuje slovné spojenie – aktívny senior. Ráno totiž stihla ísť na nedeľňajšiu omšu do kostola, potom sa zúčastnila dobrovoľníckej akcie, po skončení doma navarila obed a poobede pomáhala pri organizovaní Sásovského MDD. Jej aktívny prístup k životu by mal byť určite príkladom pre okolie. Akciu podporilo aj Mesto Banská Bystrica, ktoré neváhalo pomôcť a venovalo dobrovoľníkom na akciu farby. Ostatné pomôcky zabezpečilo BBOS z vlastných zdrojov.

TS (BBOS, Diana Vigašová)

Pozri tiež

Prečo sa oplatí hľadať 12. mája na námestí tyrkysové tričká?

Aj tento rok sa študenti cestového ruchu z Ekonomickej fakulty UMB v spolupráci s o.z. Banskobystrickým okrášľovacím spolkom …

2 komentáre

  1. Mirek Novotný

    Chtěl bych poděkovat za vydařenou akci!
    Bylo to super a rád jsem pomohl. Jste pro mne inspirací.

  2. feher

    Bola to super akcia, so super ľuďmi. Aj prácou sa dá neskutočne dobre zrelaxovať, najmä psychicky. A Mirdo, bolo mi cťou sa s tebou zoznámiť. 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *