FOTO: Kaliňák a Pellegrini rozdávali hasičské autá

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák spolu a predseda NR SR Peter Pellegrini v nedeľu navštívili 5 obcí v okrese Banská Bystrica, aby dobrovoľným hasičom odovzdali novú techniku. Hasiči v obciach Povrazník, Strelníky, Hiadeľ, Lučatín a Nemce prevzali nové vozidlá Iveco Daily s potrebnou výbavou.

V banskobystrickom kraji získa nové hasičské autá dohromady 60 obcí. O dotácii vo výške približne 6 miliónov eur na modernizáciu Dobrovoľného hasičského zboru a boj proti živelným pohromám rozhodla vláda ešte vo februári na svojom výjazdovom rokovaní v Banskej Bystrici. V rámci národného projektu na rozmiestnenie síl a prostriedkov k zvýšeniu odolnosti Slovenska voči živelným katastrofám bude celkovo odovzdaných takmer 500 nových hasičských áut Iveco a približne 300 väčších vozidiel na podvozku Tatra.

Pre obec Nemce to bol malý sviatok, nové vozidlo nahradí 40-ročnú Aviu, ktorá je už dávno za zenitom. Slávnostného odovzdania sa zúčastnilo niekoľko desiatok obyvateľov, o náladu sa starala ľudová hudba, pripravené bolo aj občerstvenie, tak ako sa patrí na správnu politickú kortešačku. A predsedu NR SR Petra Pellegriniho tentokrát nik nevypískal. Aká to bola sláva, vám priblíži naša fotogaléria.

(pef)

Pozri tiež

Banskobystrickú hudobnú jar vyplní päť koncertov vážnej hudby

Festival klasickej hudby, ktorý patrí medzi najstaršie na Slovensku, napíše v tomto roku už 63. kapitolu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *