FOTO: Premiér Robert Fico opäť postavil máj v Banskej Bystrici

Vo štvrtok 30. apríla v popoludňajších hodinách postavil premiér Robert Fico spolu so svojimi straníckymi kolegami, nezávislými osobnosťami a tentokrát aj za účasti primátora Jána Noska už po desiatykrát máj aj v Banskej Bystrici.

O sprievodný program sa postarali folkloristi zo súborov Urpín a Matičiarik. Približne o 15.30 sa z Huštáku pohol máj ťahaný konským povozom v sprievode komunálnych politikov a funkcionárov strany SMER-SD. Do kroku im hrala Dychová hudba Železiarne Podbrezová. Po malom čakaní na premiéra sa mohlo pristúpiť k samotnému stavaniu mája.

Najprv ale Robert Fico pripomenul politickú ľudovú tradíciu stavania mája: „Máj sa v minulosti staval pred domom najkrajšieho dievčaťa a tým sa vždy vyjadroval nejaký vzťah k láske, ale najmä k jari, lebo jar je časom, kedy hovoríme o láske.“

Kľudný priebeh tejto milej ľudovej tradície narušili dve dámy, ktoré prišli na námestie transparentom vyjadriť svoj názor, za ktorý boli patrične odmenené pokrikmi a nadávkami fanklubu staršej generácie. Predviedla sa opäť aj Mestská polícia, ktorá v dobe, keď koníky usilovne ťahali máj hore Dolnou ulicou, iniciatívne pohoničovi poďakovali „papučou“ na jeho aute. Pred 17. hodinou sa život na Námestí SNP pomaly vrátil do zabehnutých koľají.

(pef)

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *