Hasiči Banskobystrického kraja súťažili v hasičskom športe

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici usporiadalo dňa 31. mája 2016 už XX. ročník Krajskej súťaže hasičských jednotiek v hasičskom športe, ktorá sa uskutočnila v priestoroch Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a v areáli štadióna VŠC Dukla Banská Bystrica.

Slávnostne otvorenie súťaže sa uskutočnilo v areáli Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici za prítomnosti poslankyne NR SR Jany Laššákovej, riaditeľa KR HaZZ v Banskej Bystrici plukovník Dušana Sľúku a po otvorení súťažiaci plnili disciplínu „výstup do 4. podlažia cvičnej veže“. Následne ešte pred poludním sa pokračovalo v súťažných disciplínach v areáli štadióna VŠC Dukla Banská Bystrica.

Zároveň počas súťaže bolo odovzdaných 20 protipovodňových vozíkov pre obce v Banskobystrickom kraji. Odovzdávania sa zúčastnil generál Alexander Nejedlý, prezident Hasičského a záchranného zboru, Vendelín Horváth – generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR, riaditeľ KR HaZZ v Banskej Bystrici plukovník Dušan Sľúka ako aj ďalší zástupcovia Hasičského a záchranného zboru a Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR.

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici ocenilo výsledky dosiahnuté v jednotlivých disciplínach hasičského športu a riaditeľ KR HaZZ v Banskej Bystrici plk. Ing. Dušan Sľúka odovzdal ocenenia:

  • v súťaži jednotlivcov v disciplíne výstup do 4. podlažia cvičnej veže, v ktorej sa na prvom mieste umiestnil Michal Marcinek z OR HaZZ v Lučenci, na druhom mieste Ľubomír Lőrinčík z OR HaZZ v Lučenci a na treťom mieste Ján Macko z OR HaZZ vo Veľkom Krtíši;
  • v súťaži jednotlivcov v disciplíne beh na 100 m s prekážkami, v ktorej sa na prvom mieste umiestnil Ľubomír Lőrinčík z OR HaZZ v Lučenci, na druhom mieste Marek Derdák z OR HaZZ v Revúcej a na treťom mieste Michal Marcinek z OR HaZZ v Lučenci;
  • v dvojboji jednotlivcov, v ktorej sa na prvom mieste umiestnil Ľubomír Lőrinčík z OR HaZZ v Lučenci, na druhom mieste Michal Marcinek z OR HaZZ v Lučenci a na treťom mieste Ján Macko z OR HaZZ vo Veľkom Krtíši;
  • v súťaži družstiev za celkové výsledky dosiahnuté v hodnotení všetkých disciplín, v ktorej sa na prvom mieste umiestnilo súťažné družstvo z OR HaZZ vo Veľkom Krtíši, na druhom mieste súťažné družstvo z OR HaZZ v Lučenci a na treťom mieste súťažné družstvo z OR HaZZ v Revúcej.
  • Príslušníci Hasičského a záchranného zboru Banskobystrického kraja výkonmi dosiahnutými na XX. ročníku Krajskej súťaže hasičských jednotiek v hasičskom športe opäť presvedčili o  ich pripravenosti a fyzickej zdatnosti na vykonávanie svojho náročného povolania.
Zdroj:  TS Ministerstvo vnútra SR, Krajské riaditeľstvo Hasičského  a záchranného zboru v BB, foto ilustr.

Pozri tiež

Dobrá správa pre všetkých fanúšikov streetart umenia v meste pod Urpínom

Po viac ako dvadsiatich rokoch sa Banská Bystrica dočkala legálnych plôch, určených na tvorbu graffiti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *