Indiánsky deň na Sliači

V sobotu 12.9.2015 sa konal na ihrisku pri ZŠ Sliač Indiánsky deň 2015.

Nechýbali ukážky techniky a práce hasičov, moderované súťaže pre dospelých a deti, výstava kaktusov, súťaž vo fúkaní balónov, Balloonking, lukostreľba, zdobenie típí, Maxipuzzle, trampolína, skákacie hrady, stan tvorivých dielní, detské dopravné ihrisko, cukrová vata, popcorn a občerstvenie.

Odmena čakala na každé dieťa v kostýme indiána alebo kovboja. Deti aj dospelí sa na podujatie poctivo pripravili a indiánske či kovbojské kostými zaplnili ihrisko na Sliači, k čomu sa pridalo aj dobré počasie. Po minulé roky práve počasie podujatiu neprialo a tak aj všetci, ktorí sa na organizovaní podieľali boli potešení, že slniečko sa do tretice na nich usmialo.

O bohatý program sa postaralo hneď niekoľko divadiel pre malých, deti absolvovali cestu bojovníka a pre tých starších, ale vlastne pre všetkých si organizátori pozvali aj neuveriteľne charizmatického pána Gigaca zo Šumiaca, ktorý nielen zaspieval zopár ľudových piesní, ale aj zahral na rôznych slovenských ľudových nástrojoch. Navyše svojou ľudskosťou a príjemným humorom rozosmial prítomných nejedenkrát.

Čo by to bol za indiánsky deň,keby všade neboli kaktusy. Toľko druhov, ktoré mohli návštevníci vidieť pokope na Sliači snáď ani samotní indiáni nepoznali za celý svoj život. Nechýbali kaktusy s kvietkami, či podobné kamienkom, ale aj chlpaté, či guľaté… Nám sa najviac páčil „páv“… Nájdete ho medzi fotografiami?

mp

Pozri tiež

Kúpele Sliač otvoria VIANOČNÉ KÚPELE bohatým rodinným programom

Kúpele Sliač žili tento rok kultúrne a spoločensky štedrý rok. Nezastavia sa ani v zime a už v piatok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *