Komunitné centrum na Fončorde čoskoro otvorí svoje brány

V týchto dňoch vrcholia prípravy na otvorenie Komunitného centra Fončorda. Po Sásovej to bude druhé takéto zariadenie v meste Banská Bystrica.

Občianska rada Fončorda schválila návrh prípravného výboru a tak aj Komunitné centrum Fončorda má svoju zástupkyňu v OR. Je ňou Janka Slaná, ktorá sa dlhodobo aktívne zapája do realizácie tohto projektu. Členov občianskej rady však ešte musí schváliť výbor mestskej časti.

Pripravený je architektonický návrh interiéru, s ktorým pomohla architektka a poslankyňa MsZ Hana Kasová (BBA) a záhradný architekt Viktor Graus pomohol s návrhom riešenia exteriéru. Ten počíta s priestorom pre malé kultúrne podujatia ale aj „záhradnou obývačkou“.  V tomto týždni prebiehalo aj sťahovanie nábytku a zariadenia, ktoré darovali samotní Banskobystričania a technicky ho zaistila Erika Karová zo spoločnosti BCF. Hlavná iniciátorka Silvia Žabková sa venuje príprave projektov pre financovanie nielen rekonštrukcie priestorov ale aj realizácie komunitných aktivít. Po niekoľkých mesiacoch príprav tak nič nebráni jeho otvoreniu.

Pomôcť môžu všetci Banskobystričania. Už za dva týždne, v sobotu 28. marca sa uskutoční veľká dobrovoľnícka brigáda, ktorej cieľom bude vymaľovať a zariadiť priestory centra.

(pef)

 

Pozri tiež

Diskusie o otvorenom vládnutí v Banskej Bystrici pokračujú  

Pre samosprávu je dôležité, aby sa Banskobystričanky a Banskobystričania zúčastňovali na rozhodovaní o veciach verejných, a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *