Krytú plaváreň na Štiavničkách môže verejnosť využívať už od pondelka

Po letnej odstávke, ktorú na šesť týždňov predĺžili nepredvídateľné okolnosti, odštartuje nová plavecká sezóna v pondelok, 28. augusta 2023. Počas zatvorenia plavárne boli vypustené a vydezinfikované bazény. Opravila sa vyrovnávacia nádrž a vymenil piesok vo veľkoobjemových filtračných nádobách. Realizované boli aj drobné opravy v interiéri a úpravy vonkajšieho okolia plavárne.

V rámci letnej odstávky bola vymenená voda v bazénoch, dôkladne sa vyčistili a vydezinfikovali povrchy stien, dna a odtokových kanálov bazénov. Zároveň sa rekonštruovala vyrovnávacia nádrž 50 metrového plaveckého bazéna, po ktorej vypustení a príprave povrchov sa zistilo, že je v havarijnom stave. Popritom sa stihli vymeniť filtračné piesky vo filtračných nádobách potrebných na bezproblémové obnovenie prevádzky plavárne. Po jej spustení bude ešte dokončená výmena pieskov vo zvyšných filtračných nádobách, nakoľko prioritou bolo čo najskôr napustiť bazény. Okrem toho, kvôli obmedzeným možnostiam okamžitej spotreby vody, nebolo možné naraz dopúšťať bazény a zároveň meniť piesky, a aj čistiť zvyšné filtračné nádoby. Súčasťou vykonaných prác boli aj lokálne opravy obkladov a dlažby, maľovanie priestorov vestibulu i čistenie okien a vzduchotechniky. V šatniach, pred vstupom do spŕch a toaliet, bola vymenená pôvodná dlažba za protišmykovú. Opravené boli aj návštevníkmi poškodzované prezliekacie kabínky. V obľúbenej parnej saune pribudlo nové osvetlenie.

„V areáli športového zariadenia zamestnanci plavárne svojpomocne vysádzali chýbajúcu drobnú zeleň. Taktiež ošetrili drevené povrchy lavičiek a smetných košov. Súčasne zvýraznili aj vyblednuté čiary na streetbalovom ihrisku. Za všetku túto prácu, nakoľko nie je náplňou ich bežných činností, sa im chcem poďakovať,“

hovorí Dušan Argaláš, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva MBB, a. s.

Obyvatelia a návštevníci mesta budú môcť využiť plaváreň, okrem iných dní, aj počas štátnych sviatkov na konci leta a na jeseň, a to 29. augusta, 1. a 15. septembra, ako aj 1. a 17. novembra 2023. V uvedených dňoch bude otvorená od 11:00 do 21:00 h.

„Vzhľadom na predlženie odstávky sa v septembri neuskutoční sanitačný deň plánovaný na pondelok, 4. septembra tohto roka. Plaváreň bude prevádzkovaná podľa platných otváracích hodín. Naďalej prosíme obyvateľov, aby si pred návštevou športového zariadenia odsledovali zverejňované týždenné harmonogramy obsadenosti plaveckých dráh. Od začiatku nového školského roka totiž naplno začne plavecká tréningová činnosť plaveckých klubov a subjektov poskytujúcich plavecké kurzy pre deti a mládež,“

uzatvoril Dušan Argaláš.

Informácie o obmedzeniach a otváracích hodinách plavárne sú zverejnené na webovej stránke www.plavarenstiavnicky.sk.

Miroslav Strelec

Pozri tiež

Letná ponuka organizovaných výletov na Horehroní nebola nikdy pestrejšia

Dlho očakávané letné prázdniny, najmä zo strany žiakov a študentov, sú v plnom prúde a spolu s nimi sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *