Letecký simulátor v Múzeu máp

V leteckom simulátore zažijete autentický pocit, akoby ste sedeli priamo v kokpite lietadla a pilotovali lietadlo. Preletieť sa môžete ponad náš región stredné Slovensko, či zamieriť nad majestátne Tatry, svoju rodnú obec, či akúkoľvek krajinu na svete, ktorú by ste chceli navštíviť aspoň z vtáčej perspektívy. 

Úplne dokonalý zážitok umocnia virtuálne okuliare, s ktorými budete mať pocit, že ste sa na ten okamih stali pilotom boeingu, športového lietadla, či stíhačky.

Technické detaily

Program Microsoft Flight Simulator vo verzii Premium Deluxe ponúka návštevníkom možnosť virtuálne pilotovať rôzne typy lietadiel od malých jednomotorových, cez bojové stíhacie až po veľké dopravné lietadlá.
Má možnosti nastavenia rôznych úrovní pilotných schopností, takže pri zapnutí “pomocníka” si zážitok užijú aj ľudia, ktorí o pilotovaní lietadla vôbec nič nevedia. Na druhej strane, skúsení piloti si vedia manuálne aktivovať rovnaké ovládacie prvky, aké sú v skutočnom lietadle a natrénovať si postupy na cudzích letiskách alebo s novými lietadlami.

Cena za letecký simulátor nie je zahrnutá v cene vstupného. Platí sa osobitne priamo v pokladni múzea a je stanovená časovým rozmedzím, ktoré návštevník strávi používaním simulátora. Cena leteckého simulátora je 2€/ 10 minút.

Viac informácii o ponuke Slovenského múzea máp v Kynceľovej sa dozvie tu.

Letecký simulátor bol realizovaný s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Oblastnej organizácii cestovného ruchu Stredné Slovensko.

OOCR

Pozri tiež

Mesto Nitra predstaví vynovený park. Na Deň detí čaká návštevníkov kvantum pútavých podujatí

Koncert Petra Lipu, tancovačka pod taktovkou Swingless Jazz Ensemble, fitnes celebrita Maroš Molnár, diskusia s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *