Maturanti dnes píšu test z cudzieho jazyka

Stredoškoláci dnes v rámci písomných maturít vypĺňajú testy z cudzích jazykov a píšu esej na vybranú tému. Písomná maturita z cudzích jazykov na rozdiel od utorkového (17.3.) testu zo slovenčiny prebieha iba v papierovej forme.

V ľahšom variante testov B1 dostanú žiaci 60 otázok a na ich vypracovanie čas 100 minút. V ťažšom variante B2 dostanú 80 otázok, na ktorých vypracovanie budú mať 120 minút. Na napísanie eseje budú mať maturanti vyhradených 60 minút.

Z anglického jazyka na oboch úrovniach maturuje celkovo 37.711 stredoškolákov. Nemecký jazyk si vybralo spolu 6932 maturantov. Z ruského jazyka maturuje spolu v oboch úrovniach 985 žiakov a z francúzskeho jazyka 61 žiakov. Španielčinu si zvolilo 19 žiakov a taliančinu osem žiakov.

Písomné maturity pokračujú vo štvrtok (19.3.) testom z matematiky, ktorý bude časť maturantov vypĺňať aj elektronicky. Týždeň písomných maturít v piatok (20.3.) uzavrú žiaci zo škôl národnostných menšín, ktorých čaká test a slohová práca z maďarčiny či ukrajinčiny.

   ■tasr■

Pozri tiež

Maturanti tento rok bez klasických maturitných skúšok

Ústne maturity sa pre situáciu s novým koronavírusom v tomto školskom roku neuskutočnia v klasickej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *