Mesto Banská Bystrica pozýva na ďalšie stretnutie k projektu Zelené sídliská

Predstavovanie urbanisticko-krajinárskych štúdií pre revitalizáciu vytypovaných lokalít Banskej Bystrice pokračuje. V rámci tretieho kola stretnutí sa zatiaľ uskutočnili štyri prezentácie, a to pre vnútroblokové priestory Severná, Magurská – Jelšový hájik – Krivánska, Vansovej a Podháj.

Budúci týždeň predstavia skúsené architektky a architekti návrh štúdie pre lokalitu Mládežnícka – Družby – Okružná. Dobrých nápadov, návrhov a myšlienok na zlepšenie svojho okolia nie je nikdy dosť. Diskutovať o nich  bude možné v priestoroch budovy Gymnázia Mikuláša Kováča na Mládežníckej 17 v utorok, 30. mája 2023. Všetkých obyvateľov Fončordy srdečne pozývame.

Viac informácií o projekte Zelené sídliská nájdete na: https://www.banskabystrica.sk/zelenesidliska.

Projekt Zelené sídliská je zameraný na revitalizáciu siedmich lokalít – verejných priestorov:  Mládežnícka – Družby – Okružná (Fončorda), Bernolákova – Radvanská (Radvaň-Kráľová), Podháj (Radvaň-Kráľová), Magurská – Krivánska – Jelšový hájik (Rudlová-Sásová), Vansovej (staré mesto-Fortnička), Severná ulica (staré mesto), Gaštanová – Lipová – Limbová ꟷ Povstalecká (Podlavice). Samospráva pripravuje jednotlivé zámery participáciou, v zmysle akčného plánu Otvoreného vládnutia, ku ktorému sa hlási.       

Mesto BB, Dominika Adamovičová

Pozri tiež

Letná ponuka organizovaných výletov na Horehroní nebola nikdy pestrejšia

Dlho očakávané letné prázdniny, najmä zo strany žiakov a študentov, sú v plnom prúde a spolu s nimi sa …

Jeden komentár

  1. Majerová Zuzana

    Dobrý deň, pred pár dňami som dostala informácie, že na ulici Okružná pod bytovými domami 9-11, v blízkosti penziónu Maják je naplánovaná realizácia Zelenej oázy. Prosím Vás viete mi k tomu poskytnúť nejakú štúdiu ako by mala vyzerať a čo sa v danej zóne plánuje. Neviem na koho sa mám obrátiť, pretože už niekoľko rokov sa snažím danú lokalitu nejako zatraktívniť a preto som sa podujala tu nasadiť rôzne druhy kvetín. Stálo ma to nemálo financií a úsilia a preto by som sa chcela informovať, či výsadba bude zanechaná alebo ju mienite zlikvidovať. Ak ju nemienite zanechať, prosím Vás dajte mi vedieť, aby som si vedela aspoň niektoré z kvetín presadiť. Ďakujem, Majerová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *