Mesto Banská Bystrica pozýva na ďalšie stretnutie k projektu Zelené sídliská

Predstavovanie urbanisticko-krajinárskych štúdií pre revitalizáciu vytypovaných lokalít Banskej Bystrice pokračuje. V rámci tretieho kola stretnutí sa zatiaľ uskutočnili štyri prezentácie, a to pre vnútroblokové priestory Severná, Magurská – Jelšový hájik – Krivánska, Vansovej a Podháj.

Budúci týždeň predstavia skúsené architektky a architekti návrh štúdie pre lokalitu Mládežnícka – Družby – Okružná. Dobrých nápadov, návrhov a myšlienok na zlepšenie svojho okolia nie je nikdy dosť. Diskutovať o nich  bude možné v priestoroch budovy Gymnázia Mikuláša Kováča na Mládežníckej 17 v utorok, 30. mája 2023. Všetkých obyvateľov Fončordy srdečne pozývame.

Viac informácií o projekte Zelené sídliská nájdete na: https://www.banskabystrica.sk/zelenesidliska.

Projekt Zelené sídliská je zameraný na revitalizáciu siedmich lokalít – verejných priestorov:  Mládežnícka – Družby – Okružná (Fončorda), Bernolákova – Radvanská (Radvaň-Kráľová), Podháj (Radvaň-Kráľová), Magurská – Krivánska – Jelšový hájik (Rudlová-Sásová), Vansovej (staré mesto-Fortnička), Severná ulica (staré mesto), Gaštanová – Lipová – Limbová ꟷ Povstalecká (Podlavice). Samospráva pripravuje jednotlivé zámery participáciou, v zmysle akčného plánu Otvoreného vládnutia, ku ktorému sa hlási.       

Mesto BB, Dominika Adamovičová

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Jeden komentár

  1. Majerová Zuzana

    Dobrý deň, pred pár dňami som dostala informácie, že na ulici Okružná pod bytovými domami 9-11, v blízkosti penziónu Maják je naplánovaná realizácia Zelenej oázy. Prosím Vás viete mi k tomu poskytnúť nejakú štúdiu ako by mala vyzerať a čo sa v danej zóne plánuje. Neviem na koho sa mám obrátiť, pretože už niekoľko rokov sa snažím danú lokalitu nejako zatraktívniť a preto som sa podujala tu nasadiť rôzne druhy kvetín. Stálo ma to nemálo financií a úsilia a preto by som sa chcela informovať, či výsadba bude zanechaná alebo ju mienite zlikvidovať. Ak ju nemienite zanechať, prosím Vás dajte mi vedieť, aby som si vedela aspoň niektoré z kvetín presadiť. Ďakujem, Majerová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *