Mesto investuje do obnovenia „Leninovho“ parku

Mestský park v Banskej Bystrici na Tajovského ulici čaká rozsiahla revitalizácia a modernizácia. Mesto na ňu použije aj časť z vládnej dotácie, ktorú dostalo po februárovom výjazdovom zasadnutí vlády SR vo výške 826.000 eur.
Starší Banskobystričania mestský park stále nazývajú „po starom“ – Leninov park. Od roku 1994 je národnou kultúrnou pamiatkou. V minulosti v parku vládol čulý spoločenský život, a to najmä počas nedieľ a sviatkov.Bolo to miesto oddychu, príjemných prechádzok, posedení, vzájomného stretávania sa rodín. V drevenom altánku priamo v strede parku, sa zvykli organizovať koncerty vojenských hudieb.

V súčasnosti je tento priestor značne zanedbaný, žiaľ aj miestom výskytu rôznych indivíduí. Mesto mu chce prinavrátiť jeho pôvodnú atraktivitu a vrátiť do neho život, čaká sa ešte na vyjadrenie Krajského pamiatkového úradu.

„Celý zámer obnovy parku vychádza z filozofie pôvodnej figúry – systém okružno-lúčovitých alejí v kontraste s trávnatými plochami. Ide o skvalitnenie zelene, presvetlenie parku, mobiliár, osvetlenie a pod. Určite by sa nemali do pôdorysu parku vkladať nové architektúry. Snahou je využiť eurofondy z Integrovaného regionálneho operačného programu,“ dodala Sekerešová.

(r)

Pozri tiež

Medzi ocenenými slovenskými mestami je aj Banská Bystrica

Poslednú marcovú pôstnu nedeľu boli služby Božie o čosi výnimočnejšie a slávnostnejšie. V Banskej Štiavnici pri príležitosti …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *