MILIÓNOVÁ INVESTÍCIA PRE NÁŠ KRAJ

Včera bol v Slovenskej Ľupči slávnostne poklepaný základný kameň nového závodu spoločnosti Evonik Fermas, ktorý so sebou prinesie revolúciu vo výrobe čistiacich prostriedkov a prostriedkov osobnej hygieny.
Ide o ekologické riešenie, ktoré zníži spotrebu fosilných látok a tým prispeje k ochrane životného prostredia. Sme hrdí, že pre takúto investíciu si medzinárodná spoločnosť vybrala práve náš kraj – o to viac, že ide o prvý takýto závod na svete.
Bolo mi cťou a potešením sa dnes v Slovenskej Ľupči zúčastniť slávnostného poklepania základného kameňa nového výrobného závodu, ktorý je prvý svojho druhu na svete. Ide o projekt spoločnosti Evonik Fermas, s ktorou ako Banskobystrický samosprávny kraj máme výbornú spoluprácu.
„Investícia, ktorá sa ráta v stovkách miliónov, prinesie do nášho kraja desiatky nových pracovných miest a unikátnu, doslova revolučnú technológiu, ktorá zmení výrobu penivých látok, používaných pri čistení domácnosti a osobnej hygiene.Nový závod, ktorého výstavba už začala, by mal začať fungovať už o rok a ja som veľmi hrdý, že nemecká matka tejto spoločnosti si ako miesto pre svoju investíciu vybrala práve náš kraj.Záleží nám na tom, aby v našom kraji bolo priaznivé podnikateľské prostredie, ktoré praje inováciám, zeleným riešeniam a sieťovaniu so školami i výskumnými kapacitami. Práve na to sa zameriava aj jeden z komponentov projektu Catching-Up Regions, na ktorom pracujeme v spolupráci s Európskou komisiou a Svetovou bankou. Snažíme sa tiež o to, aby sa naše školy zmenili na inštitúcie s proklientskym prístupom – ich klientmi sú budúci zamestnávatelia, pre ktorých našich žiakov pripravujeme.Túto našu snahu ocenil aj Yann D´Hervé, senior vice prezident a generálny riaditeľ divízie Care & Solution Evonik: „Máme výborné vzťahy, podporu priamo z regiónu a prístup k mnohým talentovaným ľuďom. Aj to hralo úlohu pri rozhodovaní, kde nový závod bude.“Nový závod bude vyrábať ekologicky a nízkoenergeticky a prispeje k zníženiu spotreby fosilných látok a tým aj k ochrane životného prostredia.Som hrdý, že ako Banskobystrický samosprávny kraj môžeme byť pri tom, Ján Lunter.
Zdroj a foto : BBSK

Pozri tiež

Dobrá správa pre banskobystrických skejterov a hokejbalistov

Komunita skejterov a hokejbalistov v Banskej Bystrici dlhé roky volá po výstavbe nových športovísk, na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *