Na konferencii iMPULZ budú učitelia a neziskovky diskutovať o tom ako bude vyzerať vzdelávanie zajtrajška

Druhý ročník celoslovenskej konferencie o budúcnosti vzdelávania, školstva a práce s mládežou sa uskutoční 14. júna 2023 v Banskej Bystrici. Predstaví sa na ňom viac ako desať expertov a odborníkov z praxe. V programe konferencie iMPULZ budú rezonovať aj témy vyhorenia, duševného zdravia či inovácií v školstve.

„Keďže dnešná doba nám prináša nečakané výzvy v práci s mládežou, na konferencii iMPULZ budeme spoločne hľadať nové spôsoby ako týmto výzvam čeliť. Naši hostia a lektori prinesú nové impulzy, inšpirácie, ale aj skúsenosti, ktoré budú môcť učitelia a pracovníci s mládežou objaviť, a priamo využiť v praxi,” predstavuje myšlienku konferencie Jaroslav Dodok, predseda OZ TEAM.

Konferencia iMPULZ sa uskutoční už o mesiac, 14. júna 2023 v priestoroch R2N v Banskej Bystrici. Organizuje ju občianske združenie OZ TEAM, CVČ –  JUNIOR Banská Bystrica, v spolupráci s mládežníckou organizáciou SYTEV. Účastníci sa môžu bezplatne registrovať  na stránke www.konferenciaimpulz.sk alebo podujatie aj ľubovoľne finančne podporiť.

V programe vystúpi Šucha, Menšík či Chovanculiak

Hlavným rečníkom podujatia je vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Vladimír Šucha. Vo svojom príspevku bude hovoriť o tom ako sa vzdelávanie transformuje, ako bude vyzerať v budúcnosti, a akú rolu v tom celom zohrajú školy, učitelia, technológie či umelá inteligencia.

Na prvého hosťa v programe nadviaže Martin Menšík z Profesie, ktorý sa podelí s účastníkmi konferencie o poznatky o tom ako pripraviť mladých ľudí na trh práce, o akých absolventov majú firmy záujem, čo sú kompetencie budúcnosti, a aké nové profesie vznikajú a aké naopak zanikajú.

„V druhom bloku konferencie budeme hovoriť o tom, ako sa dá dosiahnuť pokrok v školstve. Na túto tému sme si pozvali Róberta Chovanculiaka, autora publikácie Pokrok bez povolenia, ktorý zároveň pôsobí ako analytik inštitútu INESS. Predstaví nám pozitívne príklady, ktoré fungujú v zahraničí, ale aj na Slovensku,” približuje Alena Trnková z organizačného tímu konferencie iMPULZ.

Inovatívne školy a rozvojové programy

Poobedňajšia časť konferencie bude patriť inovatívnym školám a rozvojovým programom. Ondrej Grenčík predstaví svoju víziu strednej školy budúcnosti, ktorá nesie názov Pronea Academy a zástupcovia viacerých základných či stredných škôl budú hovoriť o tom ako sa dá škola meniť z vnútra.

Na učiteľov nadviažu aj zástupcovia neziskových a mimovládnych organizácií, ktoré v panelovej diskusii predstavia svoje rozvojové programy – Nexteria leadership academy a DASATO Academy.

Keďže byť neustále v strehu, sledovať trendy a reagovať na zmeny je ľudsky aj profesijne náročné, konferencia iMPULUZ prinesie aj príbehy o tom ako (ne)vyhorieť v školstve, ako na novo objaviť zmysel svojej práce či učiteľského povolania.

 Praktické workshopy

V poslednej časti programu budú pre účastníkov pripravené praktické workshopy, ktoré budú viesť skúsení lektori. Alena Tomanová z organizácie YouthWatch sa podelí o to ako reagovať na nové potreby, trendy a problémy mladých ľudí a spoluzakladateľ SZŠ, Félix Dávid Králik,  bude hovoriť o tom ako prepašovať neformálne vzdelávanie do škôl.

„Každý z nás potrebuje nový impulz pre svoju prácu. O to viac ho potrebujú riaditelia škôl, pedagógovia, ale aj všetci pracovníci, ktorí pripravujú vzdelávacie a voľnočasové aktivity pre mladých. Práve preto sme sa rozhodli zorganizovať druhý ročník tejto konferencie,” dopĺňa Jaroslav Dodok z OZ TEAM.

Inšpirácia pre školy, firmy, aj samosprávy

Konferencie sa okrem riaditeľov a učiteľov škôl môžu zúčastniť aj zástupcov mládežníckych organizácií, samospráv a súkromného sektora, ktorých sa týka práca s mládežou.

Kompletný zoznam hostí, rečníkov a lektorov, ako aj program konferencie, môžu účastníci postupne nájsť na webstránke www.konferenciaimpulz.sk. Prihlasovanie je otvorené len do konca mája.

Organizátormi inšpiratívnej konferencie iMPULZ sú OZ TEAM, CVČ – JUNIOR BB a SYTEV, ktorí spoločne realizujú unikátny rozvojový program Show your talent, ktorý Nadácia Pontis v roku 2019 zaradila medzi TOP 15 najinovatívnejších rozvojových projektov na Slovensku.

Podujatie sa koná pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica, Jána Noska. Partnermi konferencie sú Rozvojová agentúra BBSK, Rada mládeže Banskobystrického kraja, R2N bussines center a GoOut.

Show your talent

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *