Na post druhého viceprimátora dnes nastúpil podľa očakávaní Martin Turčan

Ešte na januárovom zastupiteľstve sa primátor Ján Nosko vyjadroval vyhýbavo o možnom obsadení postu druhého viceprimátora.

Dnes sme sa na jeho facebookovej stránke dozvedeli: „Dnes som definitívne uzavrel okruh svojho najbližšieho tímu. Druhým viceprimátorom sa stal Martin Turčan. Bude pracovať na polovičný úväzok. Som rád, že nám Martin pomôže, pretože roboty je na úrade, oproti minulým rokom, viac ako dosť. Sľubujem si od neho maximálne nasadenie a verím, že vás môj mladý tím nesklame.“

Martin Turčan nám potvrdil, že nastúpi na čiastočný pracovný pomer, čo v praxi znamená odmenu vo výške 60% platu prvého viceprimátora Jakuba Gajdošíka. Zatiaľ sme sa nedozvedeli, akým oblastiam sa Martin Turčan bude venovať.

Rozhodnutie o druhom viceprimátorovi zrejme nikoho neprekvapilo a len potvrdilo povolebné dohady. Strana SDKÚ-DS, ktorej krajským predsedom je práve Martin Turčan, je druhou najsilnejšou stranou súčasnej koalície v mestskom zastupiteľstve a zároveň pred voľbami podporila práve kandidatúru Jána Noska.

 

foto: facebook
(pef)

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *