Nenechajte si ujsť hviezdny galaprogram Partnerské mestá majú talent

Po úspešnom spoločnom galaprograme dvoch partnerských miest skvelý projekt z Nového Bydžova prichádza do Brezna. Jedinečné vystúpenie finalistov súťaže Česko Slovensko má talent skupiny Diamonds a speváka Martina Vetráka sa uskutoční už túto sobotu o 18.00 v mestskom dome kultúry.

Projekt partnerské mestá podporili s radosťou

Mesto Brezno v spolupráci s partnerským mestom Nový Bydžov v rámci rozvíjania a prehlbovania priateľských vzťahov a rozvoja kultúrnej činnosti organizuje hviezdny galaprogram finalistov súťaže Česko Slovensko má talent s názvom Partnerské mestá majú talent. Nádherné vystúpenie víťaza z roku 2021 tanečnej skupiny Diamonds z Nového Bydžova a finalistu z roku 2016 nášho speváka Martina Vetráka už malo možnosť vidieť obecenstvo v Jiráskovom divadlo. Tentokrát zavíta aj do Brezna. A ako k tomuto jedinečnému spojeniu došlo, prezradil bývalý šéf kultúry v Brezne a poslanec mestského zastupiteľstva Július Obernauer: „Po vyhlásení víťaza v televíznej súťaži Česko Slovensko má talent 2021 som bol veľmi nadšený, že je z nášho partnerského mesta. Veď pred niekoľkými rokmi sme v tejto súťaži mali finalistu aj my Brezňania a hneď mi vzniklo spojenie Partnerské mestá majú talenty. Čo keby sa v rámci našich miest predstavili v spoločnom programe?“ Ako pokračoval, keďže takýto projekt niečo stojí, bez podpory samospráv by sa uskutočniť nemohol. Rozhodol sa preto osloviť starostu Nového Bydžova Pavla Loudu a po jeho odsúhlasení predniesol myšlienku primátorovi Tomášovi Abelovi, ktorý sa ju rozhodol podporiť. Nasledovali rozhovory s Martinom Vetrákom a vedúcimi tanečnej skupiny Diamonds, pričom sa všetci tejto možnosti potešili a prijali ju s radosťou.

Neváhajte a doprajte si nádherný večer v mestskom dome kultúry

Prvý spoločný program v Novom Bydžove v máji tohto roku sa stretol s veľkým úspechom a všetkým sa veľmi páčil. „Mal som veľmi dobrý pocit z úžasných výkonov mladých tanečníkov a samozrejme aj perfektného vystúpenia nášho Maťka Vetráka. Reakcie divákov boli nad moje očakávania. Dlhotrvajúci potlesk bol neskutočnou odmenou pre všetkých účinkujúcich, ale aj pre mňa. Vynaložená práca priniesla nádherné ovocie. Som presvedčený, že na svoje si prídu aj diváci v Brezne a zažijú nádherný večer. Veľké poďakovanie za podporu projektu patrí Pavlovi Loudovi, Tomášovi Abelovi a samozrejme aj účinkujúcim,“ dodal Július Obernauer.

Nenechajte si ujsť veľkolepé podujatie, ktoré sa uskutoční už túto sobotu 26. novembra o 18.00 v Mestskom dome kultúry Brezno. Vstupné je 6 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti do 12 rokov. Ak ešte nemáte vstupenku, neváhajte a kúpte si ju v Turisticko informačnom centre.

Mesto BR, Monika Dolňanová, foto: Archív J.O.

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *