Nevyužitý vysokoškolský internát vo Zvolene sa prerobí na byty

Bývalý vysokoškolský internát Technickej univerzity Zvolen sa po štyroch rokoch nevyužívania začal rekonštruovať.

O zámere revitalizácie celého objektu rozhodli poslanci mestskej časti Sekier ešte na júnovom zasadnutí s cieľom vytvoriť pre mladé rodiny podmienky na bývanie. V utorok predstavil investor širokej verejnosti komplexný projekt obnovy tohto internátu na byty.

„Pôjde o sprístupnenie slušného bývania pre mladé rodiny. V objekte bude takmer 50 bytov, ktoré budú k dispozícii na predaj i prenájom. Počítame s celkovou plochou 2000 m2 na bývanie a 400 m2 na služby. Chceli by sme poďakovať najmä mestskému poslancovi Matejovi Snopkovi, ktorý nám pomáhal pri riešení mnohých problémov, ale i ďalším poslancom z mestskej časti Sekier, že tento náš projekt podporili,“

uviedla na utorňajšom tlačovom brífingu zástupkyňa investora spoločnosti FRH RKM Dominika Sedíleková.

Stavebné práce na vysokoškolskom internáte sa aktuálne začali, rekonštrukcia by mala byť ukončená už o rok, čiže počas leta 2019.

„Spoločným zámerom je vytvárať vhodné bytové podmienky nielen pre mladých, ale pre všetky vekové kategórie. Som presvedčený, že najmä mladé rodiny potrebujú cenovo dostupné bývanie. V mestskej časti Sekier dlhodobo bytové jednotky nepribudli, takže i preto plne podporujem tento projekt a podporím aj ďalšie v meste Zvolen,“

uviedol poslanec mestského zastupiteľstva vo Zvolene Matej Snopko. Jeho kolega Peter Košík dodal:

„Ďakujem poslancom mestskej časti Sekier za schválenie zámeru rekonštrukcie a odporučenie investorovi spolupracovať s odbornými útvarmi mesta Zvolen. Nie je to chválenie sa cudzím perím, ale predstavenie spolupráce medzi volenými zástupcami občanov a investormi.“

Podľa občianskeho aktivistu Dušana Hrušku, ktorý sa taktiež verejnej prezentácie zúčastnil, v mestskej časti Sekier zbúrali už jednu základnú školu a ďalšie osemročné gymnázium pred očami ľudí chátra.

„Takýto osud čakal aj tento bývalý vysokoškolský internát. Som veľmi rád, že sa našiel súkromný investor, ktorý s podporou poslancov z tejto ďalšej chátrajúcej budovy urobí byty pre mladé rodiny,“ podotkol Hruška.

Nezanedbateľný bude aj počet nových parkovacích miest.

„K novým bytom pribudne aj dostatok nových parkovacích miest. Teda obyvatelia Záhonku v mestskej časti Sekier neprídu o svoje miesta na parkovanie. Z novopostavených parkovacích miest bude časť k dispozícii aj obyvateľom okolitých domov,“

prezradil mestský poslanec Zvolena Branislav Husár.

Matej Snopko

Pozri tiež

Ďalšie opatrenie proti prípadnému šíreniu koronavírusu vo Zvolene. Tentokrát sa týka obmedzenia chodu mestského úradu

Len pred niekoľkými minútami sa skončilo ďalšie rokovanie krízového štábu mesta Zvolen. Jeho členovia priebežne …

4 komentáre

 1. Pan

  Same klamstvo. Investor nepostavil ani jedno parkovacie miesto pre najomnikov svojej slobodarne. Slobodaren prevadzkuje bez povoleni uradov. Suma najmu 330eur za 35m2 je nehorazna. Stare okna. Nezateplene. Vsade neporiadok vo vstupnom vestibule. Zima v celom objekte. Mal by sa tam p.Snopko nastahovat. Klasicky slov investor. Klamstvo cernota a ide len o zisk.

  • Sliacky

   Krasny komentar. Kde su slubovane parkovacie miesta? Ani jedno nepostavil pre svojich najomnikov slobodarne. Hlavne ze sluboval aj parkoviska pre verejnost. Asi to bol zas len predvolebny slub p.Snopka a p.Kosika. Nastastie ze p.Snopko nie je primator. To by boli zas len sluby a nic by sa nespravilo. P.Sedilekova slubovala parkoviska do konca roka 2018. A kde su??? Zas len klamstvo z papule nenazrateho investora developera ci ako si p.majitel velkolepo nadava na internete. Same klamstvo a nasi poslaci mu pomahaju a jeho snahe klamat. Alebo ina skupina pislancov byvajucich na Zahonku na to sere a nic voci tomuto stavu nerobia. Dufajme ze to uz dlho nepotrva a ciernu prevadzku nejeaky urad uzavre a p.Investor developer dostane mastnu pokutu. Mail na investora majitela alex.kreze@gmail.com tel na p.investora majitel 0911881214 p.Alexander Kreze kto vie ci aj ine jeho projekty su rovnako robene ako prevadzkovanie slobodarne. Klasicky slovensky investor developer.

   • Smutna vrba

    Za posledn rok prevadzkovania slobodarne ziadna zmena. Nikto sa uz o dianie nezaujima. Mesto na čelo s p.Balkovičovou situaciu ignorujee. Pravnicka mesta p.Cecetkova nekona. Ja ich chapem ved to su starosti. Tak za co ich teda platime. Par nadsencov co sa tomu venovalo sa uz na to asi vykaslalo ked je ticho okolo toho. Asi im zapchali usta. Prevadza slobodarne skodi celemu zahonku. Travniky okolo slobodarne su znicene lebo na nich parkuju auta ludi co sa nastahovali do toho brlohu nazvanom slobodaren. Majitel sa vykaslal pre svojich najomnikov postaviť parkoviska. Je to nadhera sa pozerat na bezmocnost mesta a aroganciu pristahovalca. Hlavne ze sa pani primatorka snazila vsemozne pomoct svojim ludom-PIZZA PIANO. Nerespektovat uzemny plan, nerespektovat prokuratora ved to jej jej klasicky postup. Rovnako ako aj pri Barinách. Kasle na obcanov Zvolena. Ona vie ze dosluzi toto obdobie a stahuje sa za rodinou do Bratislavy. Jej uz na Zvolene vôbec nezalezi uz len zhrabnut co sa da. Dufam ze ty co iniciativu SLOBODARNE ZAHONOK zacali budu aj pokracovat. Ak teda ich uz niekto neuplatil.

    • Od buka do buka

     Urcite neuplatil. Len podpora Zahonkarov bola nulova. 6ludi bez podpory malo zmoze. Dufam ze pri nasledujucich volbach to nasim zastupcom spocitame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *