O aktuálnych témach sa bude diskutovať v Liberálnom klube

Prvé stretnutie Liberálneho klubu sa nieslo v duchu dvoch aktuálnych tém. Kauzou RegioJet a výstavbou malých vodných elektrární v Banskej Bystrici.

Ku kauze RegioJet vystúpil Miroslav Ivan, tímlíder SaS pre dopravu a stavebníctvo: „Hovoril som na tému RegioJet a naše legislatívne snahy. Téma podľa mňa zaujala, otvorili sa otázky o dotáciách na úrovni VÚC ale hlavne na úrovni mesta, teda do MHD. Aj to, že ich výška jepribližne 4milióny eur ročne a aj to, že na MsÚ nesedia odborníci a zmluvy s poskytovateľmi dopravy skôr upravujú politickí lídri a tak vyzerá potom aj ich (ne)výhodnosť pre mesto.“

K téme malých vodných elektrární vystúpil architekt a urbanista Peter Rusnák, ktorý vysvetlil proces schvaľovania Územného plánu mesta. Ten by mal práve umožniť výstavbu niekoľkých MVE na Hrone. Bližšie sme sa téme venovali v staršom článku.

„Politické strany na Slovensku rezignovali mimo predvolebného obdobia na svoju základnú úlohu, získavať podnety od občanov a formulovať na ich základe program. Strana Sloboda a Solidarita sa spoločne s viacerými občianskymi aktivistami v meste Banská Bystrica rozhodla napraviť tento stav a spúšťa sériu diskusných stretnutí pod názvom Liberálny klub,“ priblížil myšlienku Martin Klus, poslanec MsZ v Banskej Bystrici.

Najbližšie stretnutie Liberálneho klubu by sa malo uskutočniť v júni a už teraz zaznelo mnoho podnetov na ďalšie témy.

(pef)

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *