Otváranie Bánoša prilákalo rekordný počet návštevníkov

V sobotu 25. apríla 2015 sa opäť uskutočnili farmárske trhy na Strednej odbornej škole Pod Bánošom. Už tradičné podujatie láka čím ďalej viac návštevníkov a inak tomu nebolo ani tento víkend. Krásne jarné počasie prilákalo podľa odhadov organizátorov okolo 5000 návštevníkov.

Nakúpiť bolo možné tradičné výrobky od lokálnych farmárov, pochutnať si na tradičných jedlách, ale program bol pripravený aj pre najmenších. Deti si mohli pozrieť výstavu zvierat, zajazdiť si na koni, skúsiť si, ako sa dojí krava a mnoho ďalšieho. Počas celého dňa sa o dobrú náladu starala Ľudová hudba Jána Maka. Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba zdôraznil vo svojom príhovore potrebu podobných podujatí napríklad aj preto, že dnešné deti strácajú kontakt s prírodou. Vzhľadom na vysoký počet návštevníkov bohužiaľ miestami kolabovala doprava v okolí, príslušníci Mestskej polície nie veľmi dobre splnili svoju úlohu. Nič to nemení na tom, že návštevníci zažili skvelý deň.

Na jeseň sa opäť môžete tešiť na podobné podujatie, Zatváranie Bánoša. No a teraz sa už pozrime, aká bola v sobotu Pod Bánošom atmosféra.

(pef), foto: (pr)

Pozri tiež

Foto: Otváranie Banoša s rekordným počtom návštevníkov

Slnečné počasie prilákalo na Otváranie Banoša rekordný počet návštevníkov. Organizátori boli predvídaví a tento rok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *