Mesto Banská Bystrica má konečne moderný informačný portál

Primátor Ján Nosko, viceprimátor Jakub GajdošíkMartin Pechovský zo spoločnosti MGROUP dnes na tlačovej konferencii novinárom predstavili nový informačný portál, ktorého úlohou je na jednom mieste informovať o kultúrnych či športových udalostiach, ale aj o programe samosprávy.

V súčasnosti informuje samospráva o podujatiach na niekoľkých portáloch, ktoré spravujú viaceré organizácie a ľudia. Bežný občan, či návštevník mesta mal doposiaľ často problém nájsť potrebné informácie. Najciteľnejší bol tento problém v informáciách o samospráve, ktoré sú zverejňované na oficiálnych stránkach mesta. Tie sú neprehľadné a bežný užívateľ sa k požadovaným informáciám dostáva len veľmi zložito. To by sa malo zmeniť spustením portálu www.podujatiabb.sk. Službu prevádzkuje spoločnosť MGROUP bezplatne v spolupráci s mestom Banská Bystrica.

„Našim zámerom je všetky podujatia dostať pod jednu strechu a kvalitne ich odprezentovať Banskobystričanom a návštevníkom nášho mesta. Okrem toho chceme na stránke propagovať aj dôležité informácie samosprávy, termíny rokovaní zastupiteľstva, komisií či občianskych rád a tým zvýšiť záujem obyvateľov o veci verejné,“ hovorí viceprimátor Jakub Gajdošík.

Okrem povereného pracovníka mestského úradu môžu podujatia bezplatne pridávať aj samotní Banskobystričania, prevádzky v meste, či organizátori podujatí. Slúži na to jednoduchý formulár, ktorý nájdete na hlavnej stránke. Po jeho vyplnení už len stačí počkať na schválenie administrátorom. To by malo pomôcť aj samotným organizátorom pri určovaní termínu podujatia, keďže ho budú môcť prispôsobiť tak, aby nekolidoval s inou akciou. Návštevník stránky má možnosť jednoducho filtrovať podujatia, o ktoré má záujem, podľa témy, či termínu, stránka je užívateľsky veľmi príjemná a prehľadná.

Pokiaľ chcete vedieť, čo sa v meste deje, na portáli www.podujatiabb.sk nájdete všetko pekne prehľadne pod jednou strechou.

(pef)

Pozri tiež

Za odstraňovanie nepôvodných rastlinných druhov zodpovedá vlastník pozemku

Invázne rastliny majú schopnosť rýchlo sa šíriť koreňmi, odlomkami a semenami. Ich najväčším negatívom je, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *