Prečo sa oplatí hľadať 12. mája na námestí tyrkysové tričká?

Aj tento rok sa študenti cestového ruchu z Ekonomickej fakulty UMB v spolupráci s o.z. Banskobystrickým okrášľovacím spolkom a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko rozhodli zorganizovať už v poradí druhý ročník dobrovoľníckeho projektu, ktorý turistov, ale aj domácich Banskobystričanov oboznámi s históriou Námestia SNP počas jedného dňa. Staňte sa aj vy jeho súčasťou 12. mája 2018 v čase od 13:00 do 16:00 a okrem získania zaujímavých informácií sa môžete zapojiť aj do súťaží o pekné vecné ceny.

Celý projekt minulý rok odštartovali dobrovoľníci – vysokoškolskí študenti cestovného ruchu z Ekonomickej fakulty UMB, ktorí sa inšpirovali pravidelným podujatím „Bystrická hodinka“ a rozhodli sa ju zorganizovať netradičným spôsobom. Aj tento rok sa ich spolužiaci rozhodli pokračovať v tejto začatej tradícii, pričom sa pripravili aj na zahraničných návštevníkov, pre ktorých plánujú výklad a interaktívne hry aj v anglickom jazyku.

V deň podujatia, v sobotu 12. mája, ich môžete stretnúť a vyhľadať na Námestí SNP vo výrazných tyrkysových tričkách, aby ste sa dozvedeli až na siedmich stanovištiach viac o baníckej histórii mesta, hlavných atraktivitách na Námestí SNP, Národnej ulici, Bystrických pivovaroch alebo o významných osobnostiach mesta Banská Bystrica – o Ladislavovi Hudecovi a Matejovi Belovi.

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, na ktoré čakajú interaktívne hry odmenené zaujímavými vecnými cenami.

Preto nezabudnite! Dňa 12. mája od 13:00 do 16:00 hod. sa skutočne oplatí vyhľadať na námestí tyrkysové tričká.

TS a foto: Tereza Pohančaníková

Pozri tiež

Skrášlenie vodojemu nad sídliskom Sásová

Banskobystrický okrášľovací spolok (BBOS) sa opäť aktívne zapája do Týždňa dobrovoľníctva. Po aktívnej účasti na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *