Prezident Andrej Kiska navštívil malých „bojovníkov“ na bystrickej onkológii

V dnešný Medzinárodný deň detí (MDD) zavítal prezident SR Andrej Kiska medzi malých pacientov Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Deťom priniesol rôzne spoločenské, stolové hry, knihy a úsmev na tvári im vyčaroval, keď sa podujal byť živou poštovou známkou na obrovskej pohľadnici. Smiali sa aj jeho príhodám, keď do tejto nemocnice chodil na MDD s hračkami ešte ako zástupca Dobrého anjela a sestrička ho bez návlekov nechcela pustiť ani na krok. Nemal však drobné euro, aby si ich kúpil v automate pred klinikou, a chvíľu trvalo, kým ho zohnal.

„Dnes je MDD a práve tento deň treba pozrieť tých hrdinov a bojovníkov, ktorí nemôžu byť tak ako iné deti s rodičmi alebo niekde v zoo alebo na výlete v prírode. Na detskú onkológiu chodievam niekoľko rokov, predtým za charitu, teraz ako prezident. Deti i rodičia potrebujú počuť podporu, že našej spoločnosti záleží na tom, aby ich deti vyzdraveli, aby to ďalšie MDD mohli osláviť ako ostatné deti, veselé a vyšantené,“ reagoval Kiska.

Ako prezident ubezpečil, zdravotníctvo je jeho prioritou počas pôsobenia v tejto ústavnej funkcii. V boji za lepšie zdravotníctvo pokračuje a k tomu mu slúžia aj osobné návštevy nemocníc, rozhovory s personálom, rodičmi detí i pacientmi. Pri prechádzke areálom detskej nemocnice, ktorá susedí s Rooseveltovou nemocnicou, sa pozdravil s náhodnými okoloidúcimi, pozornosť však venoval najmä deťom.

■tasr■

Pozri tiež

Deň detí v Radvani s bohatou účasťou a programom

Podujatie venované najmenším – Deň detí v Radvani, ktoré sa uskutočnilo v sobotu 3. júna …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *