Projekt Do práce na bicykli 2015 odštartoval s rekordnou účasťou

V pondelok 4. mája poobede sa už tradične na Štiavničkách pri medokýši stretli prihlásení účastníci súťaže Do práce na bicykli, aby tak odštartovali ďalší ročník tohto zaujímavého projektu.

Celonárodný projekt Do práce na bicykli sa vo svojom druhom ročníku stretol u verejnosti s veľkým ohlasom. Po uzavretí registrácie organizátori napočítali až 916 prihlásených tímov z približne 50 miest a obcí, spolu 2861 súťažiacich, ktorí budú počas mája jazdiť do práce na dvoch kolesách. Oproti minulému roku, kedy sa kampane zúčastnilo 474 tímov a 1510 súťažiacich, ide o takmer dvojnásobný nárast. Rekordnú účasť zaznamenali aj v Banskej Bystrici, kde sa do súťaže zapojilo v tomto roku 95 tímov, čo je spolu až 302 účastníkov. Projekt na podporu nemotorovej dopravy v mestách Do práce na bicykli realizovala od roku 2012 Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica (OCI BB), minulý rok sa uskutočnil jeho prvý celoslovenský ročník.

„Každý Banskobystričan, ktorý sa do súťaže zapojí urobí niečo pre seba, svoje zdravie a ekológiu nášho mesta. Projekty, ktoré majú potenciál rásť a rozširovať sa na celonárodnú či medzinárodnú úroveň budeme aj naďalej podporovať. S tým súvisiaca cyklodoprava a budovanie nových cyklotrás je našou prioritou,“ hovorí primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Evidenciu jázd do práce a z práce si budú počas mája robiť samotní účastníci prostredníctvom webovej stránky. Taktiež bude možné sledovať a porovnávať výsledky jednotlivých tímov.

„Je dôležité, aby súťažiaci zadávali údaje o svojich cestách poctivo, aby boli údaje čo najpresnejšie. Veríme, že nikto nebude svoje čísla umelo zvyšovať. Dúfame, že najlepším kontrolórom bude svedomie každého účastníka,“ konštatuje Andrea Štulajterová z OCI BB.

V minulom roku najazdili súťažiaci takmer 200 tisíc kilometrov a objem CO2 v ovzduší vďaka nim klesol o 49 ton.

(pef), foto: OCI BB

Pozri tiež

Banskobystrickú hudobnú jar vyplní päť koncertov vážnej hudby

Festival klasickej hudby, ktorý patrí medzi najstaršie na Slovensku, napíše v tomto roku už 63. kapitolu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *