Prvé domácnosti už majú nové nádoby a vrecia na triedený komunálny odpad

Ako sme avizovali už začiatkom roka v brožúre Kam s komunálnym odpadom, a následne informovali začiatkom mája tohto roka prostredníctvom tlačovej správy, v zmysle platnej legislatívy je potrebné pristúpiť k zmene triedeného zberu komunálneho odpadu. Zmluvný partner mesta, spoločnosť Marius Pedersen, a. s., preto začal s distribúciou 240 litrových modrých nádob na kartóny i papier a 120 litrových žltých vriec na združený zber plastov, kovov a tetrapakov. Rozvoz je momentálne dokončený v Šalkovej a Senici. V týchto dňoch sa realizuje distribúcia v Podlaviciach a Skubíne, postupne pribudnú ostatné mestské časti i centrum mesta.

Pred tým, ako začnú pracovníci s distribúciou, je do každej domácnosti rodinného domu doručený oznam. Obyvatelia v ňom nájdu všetky podstatné informácie, vrátane času rozvozu, ako aj dôležitých kontaktov v prípade otázok. Následne, pri samotnom rozvoze obdržia Pravidlá používania nádob spoločne s Protokolom o prevzatí nádoby a vriec, (PDF) ako aj podmienky ich používania. Kto nie je v čase rozvozu doma, dostane do schránky oznámenie, v ktorom sú uvedené kontakty na zamestnancov spoločnosti Marius Pedersen, a.s. Následne si dohodnú náhradný termín. V prípade, že spoločnosť ani druhýkrát nezastihne obyvateľa na adrese trvalého pobytu, je potrebné, aby si, rovnako po telefonickej dohode, dohodol osobné prevzatie nádob a vriec.

Termíny rozvozu modrých nádob a žltých vriec v jednotlivých mestských častiach:

Od 25. mája – Iliaš, Rakytovce

Od 26. mája – Kremnička

Od 29. mája – Pršianska terasa

Od 31. mája – Radvaň

Od 5. júna – Suchý vrch

Od 12. júna – Jakub, Uľanka, Slnečné stráne

Od 19. júna – zvyšok mesta

Dodatočne upresníme ďalšie termíny pre konkrétne lokality. Distribúcia sa realizuje počas pracovných dní v poobedných hodinách od 15:00 h. a každú sobotu, v čase od 8:00 h. Termíny sú orientačné, nakoľko rozvoz závisí, predovšetkým, od počasia. Všetkých obyvateľov žiadame o trpezlivosť a pochopenie.

V prípade akýchkoľvek otázok možno kontaktovať Oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev MsÚ v Banskej Bystrici na e-mailovej adrese: separovanyzber@banskabystrica.sk, alebo dispečing spoločnosti Marius Pedersen, a.s. na telefónnom čísle: 048 418 61 88.                                      

Mesto BB, Dominika Adamovičová

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *