Rozprava k odvolaniu J. Figeľa skončila, hlasovanie je otázne

Rozprava k návrhu na odvolanie lídra KDH Jána Figeľa z postu podpredsedu parlamentu skončila. Napriek tomu, že o deviatej ráno bolo do diskusie prihlásených ešte 12 členov snemovne, vystúpili len Alojz Hlina (KDH) a Ján Figeľ. Ostatní sa možnosti vyjadriť sa vzdali s tým, že už nechcú predlžovať toto rokovanie, lebo frázy sa len dokola opakujú. Predsedajúca schôdze Jana Laššáková (Smer-SD) následne vyhlásila hodinovú prestávku.
Nasledovať by malo tajné hlasovanie o odvolaní Figeľa, čoraz častejšie sa však spomína, že Smer-SD si to rozmyslel. Podľa opozície to však predseda Smeru-SD Robert Fico ešte nestihol svojim poslancom oznámiť a stále sa radí so svojimi mecenášmi. Aj preto Daniel Lipšic (nezaradený) opakovane žiadal prerušiť rokovanie dovtedy, kým sa skončí schôdzka vedenia Smeru-SD s jeho oligarchami. Chcel tak vytvoriť priestor pre poslancov Smeru-SD na získanie komunikačného manuálu a odporúčaní, ako postupovať pri odvolávaní šéfa KDH.
Sociálni demokrati navrhli Figeľa odvolať preto, že je podľa nich zodpovedný za situáciu, v ktorej sa ocitli veritelia stavebnej spoločnosti Váhostav-SK. Opozícia za Figeľom stojí a avizuje, že ak bude odvolaný, stiahne svojich ľudí zo všetkých funkcií v parlamente.

■tasr■

Pozri tiež

Od stredy začína postupné uvoľňovanie opatrení

Predseda vlády SR Igor Matovič spolu s hlavným hygienikom Jánom Mikasom a tímom odborníkov v …

Jeden komentár

  1. Miklucho Maklaj

    že sa ten Figeľ dal na tento figeľ Fica nachytať.Ficovi to neubližilo, ale Ján Figeľ si pošramotil povesť, pretože nezaujímal v celom procese nejaké tvrdé stanovisko vyznelo to ako divadelná scena v režii Fica, za súhlasu Jana Figeľa. Až tak by ten slovenský plebs oblbovať nemuseli.Obojstranne trapné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *