Sezónu Horehronských cyklodrezín odštartovaná

Sezónu Horehronských cyklodrezín sme odštartovali 2. ročníkom pretekov na obľúbených bicykloch na koľajnici

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie dnešným dňom zahájila tohtoročnú sezónu unikátnych Horehronských cyklodrezín v obci Hronec, kde sídli ich hlavné depo. Otvorenie sa nieslo ako inak než v športovom duchu, a to v podaní 2. ročníka pretekov na Horehronských cyklodrezinách. V symbolickom športovom derby si medzi sebou zmerali sily jednotlivé súťažné tímy, ktoré dupli do pedálov cez krasovú Hrončiansku dolinu.

,,Minuloročný 1. ročník pretekov bol oslavou toho, že sa môžu bicykle na koľajnice voľne pohybovať na trati, nakoľko po viacerých rokovaniach dostali od štátu konečne zelenú. Tento úspech sa nám podaril len vďaka intenzívnej spolupráci viacerých subjektov, medzi ktorých patrí prioritne Čiernohronská železnica, n. o. a Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE,“

„Máme radosť, že cestovný ruch v našom regióne napreduje a návštevníkom môžeme ponúknuť služby a atrakcie, ktoré sa stávajú lákadlom pre domácich aj zahraničných turistov. Jazda na cyklodrezinách je jedinečným zážitkom a veríme, že tohtoročná sezóna prinesie Horehroniu veľa spokojných a šťastných návštevníkov,“ hovorí riaditeľ Čiernohronskej železnice Ing. Aleš Bílek.

Nová letná sezóna so sebou prináša nové dobrodružstvá, ktoré môžete zažiť aj v Hrončianskej doline, ktorá rozširuje ponuku cyklovýletov. ,,Okrem ponuky jázd na obľúbených bicykloch na koľajniciach si návštevníci budú môcť po novom zašliapať aj na horehronskej rikši a tandemovom bicykli. Vďaka nim zažijú všetci návštevníci i vášniví cyklisti plno zábavy s vetrom vo vlasoch. Rovnako sme pozmenili ponuku jázd na cyklodrezinách, ktorých rezervácia bude možná na poldenný výlet alebo naopak na celodenný výlet spojený s jazdou historickým vláčikom Čiernohronskej železnice. K dispozícii je možnosť doobjednania si piknikového balíčka s regionálnymi produktami nesúce elitnú značku – REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE“, uviedla destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Mgr. Kristína Šajgalíková.

,,Nové prostriedky ekologickej dopravy sa nám podarilo získať prostredníctvom rozvojových zámerov, ktoré boli finančne podporené Banskobystrickým samosprávnym krajom a Krajskou organizáciou cestovného ruchu „Banskobystrický kraj Turizmus“, dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Podujatie prilákalo mnoho návštevníkov, pre ktorých bol pripravený zaujímavý program pozostávajúci z vystúpenia energickej tanečnej skupiny Kordovánky – Mažoretky z Rajca, ktoré rozprúdili energiu všade navôkol. Sprievodné aktivity boli vyplnené animačným tímom, maľovaním na tvár a diskotékou pre najmenších. Nechýbali gastropochúťky pripravené miestnym členským stravovacím zariadením – Country House Hronec či stánok s cukrovou vatou a pukancami, ktorým naopak neodolali detskí účastníci.

,,Sme radi, že sme všetci spoločne mohli odštartovať tohtoročnú sezónu našich jedinečných cyklodrezín, ktoré sú výnimočným produktom, no hlavne lákavým a vyhľadávaným turistickým bodom na Horehroní. Zároveň sa tešíme z nových produktov, pričom pevne veríme, že si rovnako rýchlo nájdu svoje miesto medzi domácimi i zahraničnými návštevníkmi regiónu pri objavovaní jeho čarokrásnych zákutí zo sedla bicykla“, uvádza Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.Dobrodružnú jazdu si môžete rezervovať už teraz z pohodlia vášho domova cez webový portál www.cyklo.horehronie.sk

Tím REGIÓN HOREHRONIE

 

Pozri tiež

SAD Zvolen na súde žiada platbu za neodjazdené kilometre, poslanci ho vyzvali, aby žalobu stiahol

Krajské zastupiteľstvo dnes prijalo uznesenie, ktorým vyzýva dopravcu SAD Zvolen, aby stiahol svoju žalobu o uhradenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *