Spoznávajte krásy Banskobystrického kraja so zvýhodnenými vstupenkami a vyhrajte

Banskobystrický samosprávny kraj ponúka domácim i turistom možnosť navštíviť múzeá a galériu v Banskej Bystrici a okolí so zvýhodnenou vstupenkou MÚZPAS už druhý rok. Do ponuky túto sezónu pribudol aj REGIÓNPAS, ktorý ponuku rozširuje na celý kraj i remeselné kurzy.

Vydajte sa za zážitkami, spoznajte krásy a históriu Banskobystrického kraja, naučte sa remeselné techniky či pozorujte hviezdy priamo z kupoly hvezdárne. To všetko vďaka zvýhodneným vstupenkám, ktoré pripravil spolu s partnermi Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK).

Po úspešnom minuloročnom štarte je i tento rok v ponuke MÚZPAS, ktorý návštevníkov dostane do ôsmich múzeí a galérie v Banskej Bystrici a okolí. Od minulého roka k Stredoslovenskému múzeu, Stredoslovenskej galérii, Múzeu SNP, Poštovému múzeu a Slovenskému múzeu máp pribudli tri nové – THURZO – FUGGER zážitková expozícia, Hodinová veža a Literárne a hudobné múzeum.

„Vstupenka platí do 31. decembra 2023, čiže na návštevu všetkých expozícií v Banskej Bystrici máte dostatočný čas a ešte môžete vyhrať zaujímavé ceny. Viac informácií nájdete na webovejstránke BBSK v sekcii kultúra alebo na stránke OOCR Stredné Slovensko,“

hovorí Peter Černek, vedúci Oddelenia kultúry Úradu BBSK.

MÚZPAS stojí 10 eur a v predaji je v jednotlivých múzeách a galérii alebo informačných centrách v Banskej Bystrici.

Tohtoročnou novinkou z dielne BBSK a Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus je REGIÓNPAS.

Poskytuje zvýhodnené vstupy do kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja – v Lučenci do Novohradského múzea a galérie, v Brezne do Horehronského múzea, v Rimavskej Sobote do Gemersko-malohontského múzea, v Novej Bani do Pohronského múzea a v Banskej Bystrici do Stredoslovenskej galérie a Stredoslovenského múzea.

„Okrem toho s REGIÓNPASom máte zľavy na remeselné kurzy v našich osvetových strediskách, zľavy na vstupné do hvezdární a planetária či zľavu na občerstvenie v sieti cukrární v Lučenci, Zvolene alebo Banskej Bystrici,“

dopĺňa Peter Černek.

REGIÓNPAS rovnako stojí 10 eur a platí do 31. decembra 2023. Jeho držitelia sa navyše môžu zapojiť aj do žrebovania o rodinný rekreačný pobyt. Naviac, nie je to len obyčajná vstupenka – jej majiteľovi zostáva ako suvenír v podobe záložky do knihy so zaujímavosťami o jednotlivých múzeách a galérii.

Vstupenka je v predaji v jednotlivých zapojených kultúrnych inštitúciách, rovnako aj online na stránke Za horami za dolami kde sa záujemcovia dozvedia aj viac informácií.

BBSK, Lenka Štepáneková

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *