Súťaž EnvirOtázniky pozná svojich tohtoročných víťazov

Celoslovenská vedomostná súťaž EnvirOtázniky 2014/2015 už pozná svojich víťazov. Do X. ročníka sa zapojilo 142 základných škôl s 958 žiakmi, ktorí riešili otázky zamerané na tému doprava. TASR o tom dnes informovala Iveta Kureková, manažérka pre komunikáciu a PR z Odboru komunikácie a osvety Slovenskej agentúry životného prostredia (SAŽP) v Banskej Bystrici.

SAŽP vyhlásila jubilejný X. ročník celoslovenskej vedomostnej súťaže pre žiakov II. stupňa základných škôl (ZŠ) v januári tohto roka. Jej cieľom bolo zvýšiť záujem žiakov o prírodovedné predmety a o problematiku životného prostredia ešte pred ich rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách. Olympiáda mala prispieť aj k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne.

Porota, vytvorená z odborných zamestnancov SAŽP, udelila šesť cien. Víťazom tohtoročnej súťaže EnvirOtázniky sa stal Ivan Brťka zo ZŠ Klokočova 742 v Hnúšti. Na ďalších miestach sa umiestnili Tereza Klingová zo ZŠ Sadová 620, Senica, Tadeáš Madlen ZŠ Pionierska 348/9, Sliač a z rovnakej školy aj Lucia Ondrišíková. Cenu získali aj Adrian Mančuška zo ZŠ G. Bethlena 41, Nové Zámky a Zuzana Šatalová zo ZŠ Dr. Daniela Fischera 2, Kežmarok.

Hodnotné vecné ceny pre víťazov venovala SAŽP a Európska environmentálna agentúra.

■tasr■, foto: (pef)

Jeden komentár

  1. Janci

    Tato fotka je velmi pekna, dufam ze budete uverejnovat viacero pekných a netradicných fotiek Banskej Bystrice ( kazdy zobrazuje len námestie s vežami, ale je vela kutov v tomto meste ktore stoja za spropagovanie, ale platí to aj opačne – pre miesta ktoré by si zaslúžili krajší osud, lebo nám v BB zažínajú pribúdať zrúcaniny, krátery a nedorobky rôzneho druhu – slovenka, kino hviezda, radvansky kaštiel a mnoho podobných destinácií)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *