V Bošanoch zmodernizujú osvetlenie za viac ako 400.000 eur

Výmenu starých svietidiel za nové s LED technológiou, ako aj ich doplnenie na 490 kusov prinesie modernizácia verejného osvetlenia, ktorú plánuje obec Bošany v okrese Partizánske. Investícia predstavuje sumu približne 435.316 eur a samospráva ju bude hradiť z komerčného úveru. TASR o tom informoval starosta Bošian Branislav Pajda.

Projekt modernizácie verejného osvetlenia s použitím LED technológie vrátane riadiaceho systému pripojeného na vzdialený dispečing nadväzuje na audit, ktorý poukázal na nedostatky a nevyhovujúci stav súčasného osvetlenia a priniesť by mal podľa starostu aj úsporu spotreby elektrickej energie.

„Zahŕňa výmenu, ako i doplnenie svietidiel v celej obci, vrátane časti Baštín,“ spresnil.

Obec už na dodávateľa prác vyhlásila aj verejné obstarávanie, pričom predpokladanú hodnotu zákazky odhadla na 375.257,03 eur bez dane z pridanej hodnoty.

„Modernizácia bude realizovaná cez program Munseff, ktorý je určený na financovanie projektov energetických úspor obcí a dokončená by mala byť do 31. augusta,“ dodal Pajda.

   ■tasr■

Pozri tiež

Mesto by z finančnej výpomoci od štátu obnovilo časť zastaraného 40-ročného verejného osvetlenia

Hlavnými témami dnešného 4. mimoriadneho zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici bolo prijatie návratnej finančnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *