V meste pod Urpínom ohlásil založenie prvý poslanecký klub

Na základe dohody troch skúsených poslancov, ktorí boli opätovne zvolení do mestského zastupiteľstva vznikol prvý poslanecký klub s názvom Bystričania.

Priestor pre bližšiu spoluprácu ponúkajú jeho členovia aj ďalším kolegom z celej novozvolenej tridsaťjednotky poslancov v celkovo 7 volebných obvodoch mesta.

Poslanecký klub Bystričania založili dlhoroční poslanci mesta ako reakciu na výsledky volieb v Banskej Bystrici, v ktorých opätovne získali dôveru voličov. Klub bude na úvod tvoriť Erika Karová za Radvaň, ktorá začne napĺňať svoj druhý poslanecký mandát, poslanec za Uhlisko, Šalkovú, Senicu a Majer Marcel Pecník, ktorý je poslancom od roku 2010 a za Rudlovú a Sásovú poslanec Martin Turčan, ktorý vstupuje do svojho piateho poslaneckého obdobia.

Keďže väčšina  poslancov klubu kandidovala samostatne, rozhodli sa vzniknutý klub profilovať ako nezávislý.

„Naše dlhoročné skúsenosti sme sa rozhodli spojiť v jeden klub, ktorý v prípade záujmu o spoluprácu bude nápomocný realizovať každú zmysluplnú myšlienku či už kolegov poslancov, alebo vedenia mesta. Určite však v témach, ktoré sú o budúcnosti mesta a jeho strategických rozhodnutiach budeme predstavovať svoje videnie a návrhy. Tak tomu bolo aj v minulosti, keď ani jeden z nás nepodporil napríklad skokové navýšenie daní z nehnuteľností. Budeme radi, ak sa nám názormi podarí presvedčiť kolegov a budeme presadzovať spoločne čo najzmysluplnejšie programové vízie pre naše mesto a obyvateľov,“

povedal za novozaložený klub jeho predseda Martin Turčan.

Klub Bystričania sa stáva týmto otvoreným pre každého ďalšieho poslanca zastupiteľstva, ktorý chce v jeho radoch hľadať pochopenie a vzájomnú podporu pre svoje aktuálne a budúce zámery v rokoch 2022 až 2026.

K podpisu spoločnej spolupráce Erika Karová uviedla:

„Opätovne som získala dôveru voličov v Radvani a veľmi si to vážim a ďakujem. Našim cieľom je naplniť svoje programové priority a tak ako aj doteraz spolupracovať na rozvoji mesta počas celých štyroch rokov.“

Ak by sa klub vďaka záujmu ďalších poslancov ďalej rozrástol, mohol by sa stať jedným z rozhodujúcich  v mestskom zastupiteľstve a z radov jeho členov by si trúfli navrhnúť a nominovať aj viceprimátora do vedenia mesta, k opätovne zvolenému primátorovi Jánovi Noskovi.

Poslanec a podpredseda klubu Marcel Pecník na záver uviedol:

„Neprofilujeme sa ako opozičný klub a rešpektujeme, tak ako aj v minulosti výsledky volieb. Ich súčasné výsledky jasne naznačujú pôdorysy, na ktorých vzniknú ďalšie kluby. Naša ambícia je a ostane určite smerom k transparentnej a efektívnej  spolupráci, kde rozvoj mesta pre všetkých obyvateľov chceme dosahovať hlavne spájaním hlasov a vzájomnou podporou. Každý s dobrým úmyslom je preto u nás určite vítaný.“

MT , foto RED.

Pozri tiež

Mesto Nitra predstaví vynovený park. Na Deň detí čaká návštevníkov kvantum pútavých podujatí

Koncert Petra Lipu, tancovačka pod taktovkou Swingless Jazz Ensemble, fitnes celebrita Maroš Molnár, diskusia s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *