V meste pod Urpínom sa o podporu uchádza šesť projektov zameraných na zlepšenie života 

Nadácia VÚB opätovne vyhlásila grantový program Komunitné granty s podnázvom 80 000 eur pre komunity, kde to žije. V meste pod Urpínom sa o finančnú podporu vo výške 3 000 eur uchádza celkom šesť projektov zameraných na zlepšenie života v mestách Banskobystrickéhoho kraja .

Široká verejnosť rozhodne o troch  víťazoch. Hlasovať je možné do nedele 19. novembra prostredníctvom internetovej stránky programu  www.komunitnegranty.sk

Do grantového programu sa mohli zapojiť mimovládne organizácie (nadácie, občianske združenia, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, neinvestičné fondy), komunitné centrá i samosprávy.

Ako informovala Alena Walterová, PR manažérka VÚB banky, v hre sú projekty, ktoré majú zámer byť realizované v Banskej Bystrici, Zvolene, Žiari nad Hronom a Hnúšti.

      O priazeň verejnosti sa uchádza CoWorking Banská Bystrica s projektom PreLINKujme Banskú Bystricu, v rámci ktorého chcú zorganizovať cyklus vzdelávacích a networkingových podujatí pre začínajúcich podnikateľov, startupistov, študentov či neziskové organizácie.
S projektom Naše vysnívané arborétum bojuje o hlasy verejnosti organizácia DysŠanca, ktorá chce vytvorením náučno-relaxačného chodníka poskytnúť žiakom a verejnosti podnetné vzdelávanie v oblasti prírodovedy.
S projektom Interaktívneho parku troch generácií sa o hlasy ľudí uchádza H.A.F.I.R.A., o. z. Park má byť priestorom, kde sa stretnú všetky generácie – malé deti, dospievajúci mladí ľudia, dospelí a seniori.
O podporu sa uchádza aj mesto Žiar nad Hronom, ktoré chce prostriedky získať na alejovú výsadbu. Do už existujúcej oddychovej zóny Etapa chce vysadiť 39 kusov vzrastlých drevín, ktoré by plnili nielen estetickú funkciu, ale prínosom bude aj ochrana pred prachom a hlukom z blízkej miestnej komunikácie.
Grant chce získať Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom (SPOSA BB) s projektom „10 minút vnímajme svet autistu pomocou simulátora autizmu„. Prostredníctvom neho chcú búrať bariéry a predsudky, ktoré v spoločnosti sú a vyplývajú zo zdanlivo divného správania a reakcií ľudí s autizmom.
Posledným uchádzačom o priazeň verejnosti je Združenie mladých Rómov, o. z., s projektom United Colors II, ktorý ponúka riešenie zamestnanosti znevýhodnených skupín obyvateľstva.

ek, tasr, foto: mp

Pozri tiež

Nadácia Orange opäť podporí projekty zodpovedného využívania digitálnych médií

Bratislava 5. september 2016 – Nadácia Orange otvára grantový program e-Školy pre budúcnosť. Jeho tretí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *