V okrese Rimavská Sobota kraj v tomto roku opraví viac ako 43 kilometrov ciest

Rekonštrukcie ciest v okrese Rimavská Sobota pokračujú, viaceré úseky, ktorých opravu avizovala banskobystrická župa v tomto roku, sú už hotové. K úsekom z registra investícií pribudli aj ďalšie, ktoré na opravu vytypovali župní poslanci. Tie kraj zrekonštruuje z účelového úveru na cesty a mosty.

Spolu 43,878 kilometrov zrekonštruovaných ciest pribudne v tomto roku v okrese Rimavská Sobota. Pôvodne plánovaných sedemnásť úsekov z vlastného rozpočtu kraja sa rozšíri o ďalších sedem, ktoré na rekonštrukciu vytypovali krajskí poslanci za tento okres. Tie sú práve v príprave procesu verejného obstarávania, financované by mali byť z účelového úveru na cesty a mosty.

„Zo sedemnástich úsekov, ktorých opravu sme avizovali v tomto roku, je už v tejto chvíli hotových deväť, v celkovej dĺžke takmer 19 kilometrov. Ďalšie tri práve finišujú, rekonštrukcie zvyšných piatich začnú najneskôr do polovice septembra,“

povedal počas dnešného pracovného stretnutia s vedením kraja poslanec za okres Rimavská Sobota Zoltán Cziprusz.

Už dnes je isté, že do rekonštrukcií ciest v okrese Rimavská Sobota pôjde tento rok z vlastného rozpočtu kraja viac ako 3,7 milióna eur. Presná výška zdrojov čerpaných z úveru bude zrejmá až po ukončení verejných obstarávaní na zhotoviteľov, predpokladaná hodnota zákaziek však predstavuje viac ako 1,4 milióna eur.

Počas stretnutí s krajskými poslancami a starostami z regiónu boli hlavnou témou práve rekonštrukcie ciest, zástupcovia samospráv spoločne prešli už zrekonštruované úseky i tie, na ktorých práce ešte len začínajú.

„Do konca minulého roka sa Banskobystrickému samosprávnemu kraju podarilo len z vlastných zdrojov opraviť viac ako 600 kilometrov ciest II. a III. triedy. V tomto roku investuje župa z vlastného rozpočtu do rekonštrukcií viac ako 14,1 milióna eur a zrekonštruuje celkovo 92 úsekov v dĺžke presahujúcej 121 kilometrov,“

doplnil podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

BBSK, Lenka Štepáneková

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *