Veľkolepé podujatie Hurá prázdniny sa blíži

Posledná sobota školského roku bude patriť v Banskej Bystrici všetkým deťom, no nielen im, ale celým rodinám.

Najočakávanejšie podujatie v roku Hurá prázdniny 2023 je z pohľadu rozsahu a návštevnosti považované za najväčšie podujatie v Banskobystrickom kraji venované deťom. Podujatie sa uskutoční v sobotu 24. júna od 13-tej v príjemnom prostredí v Parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.

Hlavným organizátorom podujatia je Nadácia Eriky Karovej. Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť  ICE’N’GO! Spolu s ďalšími organizáciami opäť prinesú banskobystričanom bohatý a pestrý program, podujatie je súčasťou kultúrneho leta.

Deti i rodičia si budú môcť prejsť zážitkovými stanovišťami. Nebudú chýbať športové, hudobné, cudzojazyčné, enviro aktivity, detský i čitateľský kútik. Obohatením budú nafukovacie atrakcie, maľovanie na tvár, kolotoč, cukríkový dážď, tvorivé dielne i penová show. Tohtoročnou novinkou je statická ukážka turistického vláčika, ktorý bude premávať od nedele 25.6. po Banskej Bystrici.

Na pódiu sa v programe predstavia umelecké telesá ako detské hudobné centrum Sonyta Music, tanečné školy Janette Fáberová  a KDANCE. Malých aj veľkých potešia divadelné vystúpenia Divadlo z klobúka i Radvanské hviezdy. Folkloristov poteší vystúpenie detského folklórneho súboru Matičiarik a zaspievať príde aj folklórny spevák Jozef Mak.

Zaujímavosťou budú ukážky záchranných zložiek policajného a hasičského zboru, statické ukážky  áut Car Resscue team, ako aj autá Banskobystrická regionálna správa ciest.

Všetci, ktorí absolvujú stanovištia, budú odmenení krásnou medailou a cenami. Obohatením bude tombola o zaujímavé ceny, ktoré budú naozaj lákavé a budú medzi nimi víkendové pobyty na Donovaloch v Šport hoteli Donovaly, Residence hoteli, detskom letnom tábore v okolí Banskej  Bystrice, wellness vstupy, celodenné rodinné vstupy do aquaparkov a do ZOO, ako aj veľa krásnych darčekov od partnerov. Celým podujatím bude sprevádzať Dagmar Rostandt.

„Hurá prázdniny“ je kultúrno-spoločenské podujatie, ktoré sa organizuje v meste pod Urpínom už 12 rokov a je oslavou začiatku leta a konca školského roka. Je to čas, aby sa ľudia všetkých vekových kategórií stretli a užili si rôzne aktivity, hry a predstavenia v zábavnej a uvoľnenej atmosfére. Vďaka mixu zábavných aktivít, kultúrnych vystúpení a sociálnej interakcie je to dokonalý spôsob, ako osláviť príchod leta a začiatok novej sezóny radosti a vzrušenia.

Podujatie zahŕňa celý rad aktivít vrátane živej hudby, športových súťaží, divadelných predstavení a stánkov s občerstvením. Deti sa môžu zapojiť do hier a remeselných aktivít, zatiaľ čo dospelí si môžu vychutnať oddychovú atmosféru, stretnúť sa s priateľmi a dopriať si niečo z miestnych stánkov.

Okrem toho, že Hurá prázdniny ponúkajú zábavu, ktorá slúži aj ako dôležité spoločenské stretnutie, spája ľudí z miestnej komunity. Poskytuje jednotlivcom príležitosť spojiť sa navzájom, nadviazať nové priateľstvá a posilniť existujúce vzťahy.

Či už ste miestny obyvateľ alebo návštevník tejto oblasti, Hurá prázdniny sú skvelou príležitosťou, ako si užiť to najlepšie z leta a zažiť jedinečnú kultúru a komunitu regiónu. Cieľom podujatia je ponúknuť platformu pre umelcov a interpretov, aby predviedli svoj talent a podelili sa o svoje kultúrne prejavy so širším publikom.

Vo večerných hodinách po 19:30 hod. je pre návštevníkov pripravená skvelá Oldies Party pod holým nebom pod taktovkou DJ Lopez.

Do podujatia sa zapojí vyše 40 organizácií, združení a partnerov, ktorí podujatie podporili, ako aj 150 účinkujúcich.

Hlavnými partnermi podujatia sú Mesto Banská Bystrica, spoločnosť STEFE a.s., Benzinol, Europe Direct UMB Banská Bystrica.

Mediálnymi partnermi podujatia sú Slovenka, Ahoj mama,  Pravda, Priekopník, Bystrica 24, Bystricoviny  a rádio BB FM.

Nadácia Eriky Karovej

Pozri tiež

Mesto Nitra predstaví vynovený park. Na Deň detí čaká návštevníkov kvantum pútavých podujatí

Koncert Petra Lipu, tancovačka pod taktovkou Swingless Jazz Ensemble, fitnes celebrita Maroš Molnár, diskusia s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *