Vinšpacírka naplnila námestie, prilákala viac ako 1000 návštevníkov

Predĺžený víkend pripravil pre Banskobystričanov množstvo podujatí všetkého druhu. Milovníci dobrého vína sa stretli v sobotu 2. mája na Námestí SNP, aby sa vydali na vínnu cestu.

Cech hostinských, ktorý združuje prevádzkovateľov reštaurácií, vinární a barov v centre Banskej Bystrice, pripravil druhý ročník podujatia Vinšpacírka. Banskobystričanom zrejme nie je potrebné tento názov prekladať. Na 11 stanovištiach sa predstavili menšie aj väčšie vinárstva nielen zo Slovenska, ale napríklad aj z partnerského maďarského mesta Salgotarjánu či z produkcie takzvaného „nového vinárskeho sveta“, teda napríklad z Austrálie, Nového Zélandu či Čile. Návštevníci mohli vyberať zo stovky vín.

Pripravený bol aj zaujímavý sprievodný program. Okrem hudby sa mohli návštevníci zúčastniť zaujímavej prednášky o tom, ako správne degustovať víno a vyskúšať si mohli aj sabrage, techniku otvárania fliaš šampanského šabľou. Netradičný spôsob, sabrage pohárom, predviedol viceprimátor Martin Turčan. Návštevníci sa mohli zapojiť aj do dražby vín, ktoré venovali vystavovatelia. Výťažok z nej putoval do Klubu priateľov Detskej nemocnice v Banskej Bystrici.

Cieľom Cechu hostinských je podporovať turizmus, organizovať podujatia na námestí a postarať sa o to, aby dobré meno Banskej Bystrice šírili návštevníci aj za hranice mesta. A myslíme, že Vinšpacírka je dôkazom toho, že sa im to darí.

(pef)

Pozri tiež

Banská Bystrica získala titul ENVIROMESTO 2023

Prírode blízke hospodárenie v mestských lesoch, energetické zhodnocovanie zeleného odpadu, mozaikovité kosenie trávnikov, zelené strechy, budovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *